PLE: Wielki powrót „pashyBicepsa”! Czas na debiut Liquid Biceps – esport

Bez dwóch zdań Jarka „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego brakowało na światowej scenie esportowej. Legenda CS:GO, która przez lata święciła triumfy w barwach Virtus.pro, na razie grać będzie na polskim podwórku. Już dziś znowu wejdzie na serwery, by rywalizować na topowym poziomie w barwach Liquid Biceps. W czwartkowy wieczór jego nowy zespół czeka pojedynek pełen podtekstów. Mecz „Papito” kontra „Ronaldinho CS:GO” z pewnością dostarczy emocji! Jak dwie ikony poradzą sobie w pierwszym spotkaniu nowego sezonu Polskiej Ligi Esportowej?

Dwie dywizje, szesnaście zespołów i oczywiście jeden cel – zwycięstwo w całych rozgrywkach. Wróciła Polska Liga Esportowa! Już w poniedziałek pierwsze mecze rozegrali zawodnicy z Lotto Dywizji Profesjonalnej. Druga liga nie przykuwa jednak aż takiej uwagi, jak „Ekstraklasa CS:GO w Polsce”. A zainteresowanie czeka nas najprawdopodobniej nie tylko w Polsce. Wielu fanów z całego świata z pewnością zasiądzie, wpatrując swoje oczy w ekrany i monitory, by zobaczyć wielki powrót Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego!

Jeśli nie liczymy rozgrywek ESEA Open i drużyny Emeritos Banditos, a także mixowego składu Youngsters, „pasha” wraca na serwery w oficjalu o stawkę po niemal dwóch latach! Projekt z Polski z pewnością wzbudzi ciekawość także na zachodzie, dzięki współpracy z Teamem Liquid. Liquid Biceps na razie grać będzie w Polskiej Lidze Esportowej, a pierwszy oficjalny mecz będzie miał miejsce już w czwartkowy wieczór. Początek nie będzie łatwy! Pierwszym rywalem „Bicepsów” będzie Illuminar Gaming.

Worlds 2020: G2 nabiera wiatru w żagle! Polacy powalczą z Chinami i Koreą? – esport

Pojedynek ten toczyć się będzie oczywiście z wieloma podtekstami. Na mapie strzelać do siebie będą byli koledzy z drużyny Virtus.pro, bo po drugiej stronie barykady stanie Janusz „Snax” Pogorzelski, znanym też jako „Ronaldinho CS:GO”. Faworytem będzie zdecydowanie ekipa IG. Wiele miesięcy zgrania i niewielkie doświadczenie Liquid Biceps sprawia, że każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Illuminar będzie wielką sensacją. Mimo to, emocji nie zabraknie, zwłaszcza, że debiutanckie zwycięstwo w takim meczu może mieć charakter prestiżowy i dać temu zespołowi gigantycznego kopa motywacyjnego!

Choć ekipa Liquid Biceps nie gra ze sobą zbyt długo i z pewnością będzie można odczuć niepełne zgranie, to ich styl nie powinien przypominać mixowej gry. Ekipa będzie wspierana przez uznanego w Polsce analityka Jakuba „Kubika” Kubiaka (razem z „Papito” i „Snaxem” współpracował w Virtus.pro). „pashaBiceps” będzie mógł skupić się na strzelaniu do rywali i podpowiadaniu młodszym kolegom, bo w roli trenera sprawdzać się będzie Jakub „Inwood” Salwa. Warto dodać, że 32-letni Jarząbkowski jest dokładnie dwa razy starszy od najmłodszego członka projektu, Karola „RevXD” Zielińskiego (16 lat).

Jak poradzi sobie mieszanka wybuchowej młodości z ogromnym doświadczeniem? O tym przekonamy się już w czwartek. Początek spotkania w Polskiej Lidze Esportowej Liquid Biceps – Illuminar Gaming o 18:00! W drugim meczu HONORIS podejmie Wisłę Kraków All in! Games. Start około godziny 21:00. Transmisje na kanałach Polsat Games. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Esportowej!

Skład Liquid Biceps na nowy sezon Polskiej Ligi Esportowej:

Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski (32 lata)
Maciej „mYR” Żuk (23 lata)
Karol „REVxD” Zieliński (16 lat)
Dawid „Zefir” Seifert (20 lat)
Marcin „shatar” Lubowicki (22 lata)
Nikodem „Majster” Gulmantowicz (15 lat) – rezerwowy
Jakub „Inwood” Salwa (20 lat) – trener

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem