Plany Dawida Podsiadło problemem dla… PZPN i organizatorów Ligi Europy. „Nikt nie pamiętał…”

Czerwcowa trasa koncertowa Dawida Podsiadło może okazać się problemem dla klubów Ekstraklasy, a także PZPN i organizatorów Ligi Europy. W okresie, w którym piłkarze powinni pilnie nadrabiać zaległości związane z koronawirusem, popularny muzyk zaplanował trzy wielkie koncerty na płytach stadionów w Chorzowie, Wrocławiu i Gdańsku. Bilety już wyprzedane!

Scenariusz, na jaki liczy obecnie UEFA, a także federacje krajowe, zakłada bardzo intensywne kończenie sezonu w maju i czerwcu. Jeśli tylko stan epidemii pozwoli na granie, piłkarze będą musieli prawdopodobnie występować co trzy dni, byle wyrobić się z rozgrywkami przed graniczną datą 30 czerwca.

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki w rozmowie dla „Kanału Sportowego” przyznał, że gdański koncert Dawida Podsiadły stanowi problem dla organizatorów Ligi Europy. Trwają rozmowy, aby występ muzyka przełożyć.

Podsiadło ma zagrać na stadionie Energa w Gdańsku w sobotę 13 czerwca. Po pierwsze, Lechia Gdańsk może w tym czasie potrzebować obiektu, by kończyć rozgrywki Ekstraklasy. Po drugie, UEFA na 24 czerwca zaplanowała tam finał Ligi Europy, a w razie potrzeby także półfinałowy turniej play-off. We wrześniu 2019 roku koncertu Dawida Podsiadły w duecie z Taco Hemingwayem słuchało na PGE Narodowym 60 tysięcy fanów! Bilety wyprzedały się w zaledwie pięć dni. W Gdańsku również ma być komplet, a artysta w czasie koncertu planuje zaprezentować repertuar zapowiadający nową płytę.

Maciej Sawicki dla Kanału Sportowego:

„Jest wiele terminów, które wymagają uzgodnień. W kontekście finału Ligi Europy pojawia się data 24 czerwca, natomiast nikt nie pamiętał, ja też nie pamiętałem, że 13 czerwca jest zaplanowany duży koncert Dawida Podsiadły. Są rozmowy, żeby był w jakiś sposób przesunięty, nie tylko ze względu na finał. Wiadomo, co się dzieje teraz w branży eventowej, każdy swoje wydarzenia próbuje przesuwać”. 

Wydaje się, że kolicja interesów może dotyczyć także Wrocławia. Bilety na koncert zaplanowany na 20 czerwca rozeszły się w ciągu kilku godzin.

Zmiana terminu występów stanowiących główne plany koncertowe Podsiadły na pierwszą część roku, na które w dodatku sprzedano dziesiątki tysięcy wejściówek, to nie lada organizacyjna zagwozdka. O ile wydaje się, że w przypadku Wrocławia można to rozwiązać, o tyle obiekt w Gdańsku powinien być w czerwcu gęsto usiany piłkarskimi wydarzeniami.

Na dziś oczywiście nie mamy choćby cienia pewności, że w czerwcu sytuacja w Polsce umożliwi na organizację jakichkolwiek imprez masowych, niemniej na wypadek gdyby to było możliwe – harmonogramy należy ustalić z wyprzedzeniem.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem