Pirlo skreślił trójkę piłkarzy! Nie chce ich w Juventusie

Jak donosi szanowany włoski dziennikarz Nicolo Schira, Andrea Pirlo mianowany w sobotę nowym trenerem Juventusu, zaczyna porządki w zespole! Już na starcie nie widzi w nim miejsca dla trójki graczy. Być może to dobra wiadomość dla... Arkadiusza Milika.

Juventus musi się zmienić w najbliższych tygodniach – sugeruje reporter. Twierdzi, że legenda włoskiego „calcio” , niespodziewanie mianowana menedżerem zespołu już w dniu zwolnienia Maurizio Sarriego, ma klarowny pogląd na to, jakimi piłkarzami chce się otaczać. Na liście do skreślenia znaleźli się gracze, którym w Turynie pozostało jeszcze rok lub dwa lata obowiazujących kontraktów.

Niechciani przez Pirlo zawodnicy to Gonzalo Higuain, Sami Khedira oraz Douglas Costa.

33-letni Khedira wypadł w ostatnich tygodniach z powodu kontuzji, nie mając aktywnego udziału w decydujących rozstrzygnięciach w Lidze Mistrzów i Serie A. Drugi sezon z kolei gra mało, zatem postawienie znaku zapytania akurat przy jego nazwisku nie musi dziwić. Douglas Costa, kupiony przez Starą Damę w 2018 roku za 40 milionów euro, również nie okazał się postacią dla zespołu fundamentalną. W minionym sezonie gnębiły go urazy. Łącznie uzbierał niespełna 800 minut w rozgrywkach ligowych i opuścił niemal całą edycję Champions League. Inaczej sytuacja ma się w przypadku Gonzalo Higuaina, z którego Maurizio Sarri akurat chętnie korzystał. Argentyńczyk kończy sezon 2019/2020 z 11 golami w 44 występach. Niemniej i w jego przypadku wiele mówiło się o możliwym odejściu.

Czas pokaże, czy cała trójka upuści Turyn już latem, czy ich rola – w przypadku pozostania w zespole – będzie marginalna. Higuain tuż po przegranym dwumeczu z Lyonem miał się spakować i wylecieć do Argentyny.

Jak podaje Nicolo Schira, czyli autor newsa, priorytetem Juventusu pod wodzą Andrei Pirlo ma być sprowadzenie w najbliższym oknie transferowym nowego napastnika oraz środkowego pomocnika.

Dyrektor sportowy Juventusu, Fabio Paratici, w wywiadzie dla Sky Sports Italia przekonuje, że decyzja o rozstaniu z Maurizio Sarrim zapadła jeszcze przed rewanżem z Lyonem. Miała być podyktowana nie tylko bieżącymi wynikami, ale trudnościami w relacjach na linii zarząd – trener.

PILNE! Maurizio Sarri zwolniony!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem