Piotr Żyła mistrzem świata!

Piotr Żyła zdobył złoty medal na średniej skoczni K-95 Oberstdorfie. Reprezentant Polski prowadził po pierwszej serii i utrzymał najwyższe miejsce na podium także po drugim skoku. Dzięki triumfowi w wieku 34 lat stał się najstarszym mistrzem świata w historii dyscypliny.

To największy indywidualny sukces w jego karierze. Drugie miejsce na podium przypadło Karlowi Geigerowi, a trzecie Anze Laniskowi.

Dawid Kubacki, który bronił tytułu, znalazł się na piątej pozycji, a oczko wyżej uplasował się faworyt – Norweg Halvor Egner Granerud, który zawalił pierwszy skok i musiał nadrobić mnóstwo punktów.

Rozczarował natomiast Kamil Stoch, który ostatecznie zajął dopiero odległą, 22. pozycję. Na niedzielę zaplanowano rywalizację mieszaną, gdzie naszych skoczków będą wspierać panie. Początek o 17:00.