PILNE: Zarząd Bayernu spotkał się ws TRANSFERU Lewandowskiego

Niemiecki "Bild" informuje, że najważniejsi ludzie decydujący o polityce Bayernu Monachium rozmawiali na posiedzeniu zarządu o możliwości sprzedaży Roberta Lewandowskiego latem 2022 roku!

Bild, który słynie z posiadania dobrych, detalicznych informacji na temat bawarskiego klubu, w środę pisał o frustracji Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski rzekomo nie jest zadowolony z faktu, że w kontekście Bayernu wciąż wymienia się nazwisko Erlinga Haalanda, a klub póki co nawet nie zaprosił go do rozmów w sprawie przedłużenia obecnego kontraktu. „Lewy” potwierdził to podczas jednej z niedawnych konferencji prasowych kadry. Stwierdził, że nie odbywał z władzami klubu żadnych spotkań dotyczących przyszłości, a wszystkie newsy mówiące co innego zostały najprawdopodobniej zmyślone.

Wczoraj miało dojść do spotkania członków zarządu Bayernu Monachium i zdaniem „Bilda” przyszłość Lewandowskiego była jednym z głównych poruszanych tematów.

Dyskutowaną opcją była możliwość sprzedaży Roberta Lewandowskiego w letnim okienku transferowym 2022 roku.

Klub chce być gotowy na taki scenariusz – twierdzi Bild. Tematem, który poruszono równolegle, były koszty, z jakimi wiązałby się transfer Erlinga Haalanda. Mówi się, że o ile gwiazdor Borussii Dortmund ma kosztował „zaledwie” 75 milionów euro odstępnego, to należy do tego doliczyć około 30 mln euro rocznej pensji (byłby to rekord płacowy Bayernu), 30 – 40 mln euro prowizji dla agenta Mino Raioli i prawdopodobnie jeszcze prowizję dla ojca piłkarza, Alfa-Inge Haalanda. W sumie koszty operacji mogą zbliżyć się do 200 milionów.

Do tej pory władze monachijskiego klubu stawiały sprawę jasno: Bayern nie wyłoży pieniędzy potrzebnych do sprowadzenia Haalanda, a Lewandowski nie jest na sprzedaż. Niewykluczone, że z biegiem czasu o prezesów doszło, że warto rozważyć odwrotny scenariusz.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem