Pilne! Franciszek Smuda o krok od sensacyjnego powrotu na ławkę trenerską!

W ostatnich latach w roli trenera nie wiodło mu się najlepiej. Dość powiedzieć, że po raz ostatni na szczeblu Ekstraklasy pracował wiosną 2017 roku, a jego przygoda z Górnikiem Łęczna zakończyła się spadkiem tej ekipy na drugi szczebel rozgrywek. Nagle Franciszek Smuda wraca na karuzelę! Jest już po słowie z nowym klubem, który pod koniec sierpnia zwolnił z pełnionych obowiązków dotychczasowego szkoleniowca. Zanosi się na niezwykle ciekawy powrót!

W czwartek były selekcjoner reprezentacji Polski miał się udać na rozmowy do Kielc, będąc skłonnym przejąć Koronę po pracującym z nią przez ponad dwa lata Gino Lettierim.

Dla Smudy byłby to idealny scenariusz. Powrót do Ekstraklasy, w mieście nieodległym od jego rodzinnego Krakowa. Do tego we współpracy z niemieckimi inwestorami i Dieterem Burdenskim, z którym łączą go osobiste, koleżeńskie relacje.

https://twitter.com/michal_siejak/status/1172238687003955201?s=20

Osobną kwestią do rozważenia jest to, co Franciszek Smuda może dać dzisiaj Koronie. Najwyraźniej w kieleckich gabinetach uznano, że trener – motywator, niekoniecznie nowoczesny warsztatowiec, raczej przedstawiciel starej szkoły, ma do odegrania swoją rolę w zespole, który po siedmiu kolejkach ligowych spadł na dno tabeli Ekstraklasy. Prezentuje się dramatycznie. Wygrał jedno spotkanie, strzelił zaledwie trzy gole. Cały klimat wokół klubu wydaje się być bardzo kiepski.

Do tej pory wśród kandydatów na nowego szkoleniowca Korony wymieniano Grzegorza Nicińskiego. Wcześniej miała odpaść też kandydatura asystenta w sztabie Adama Nawałki – Bogdana Zająca. W międzyczasie drużynę do dalszych gier przygotowywał tymczasowy trener Sławomir Grzesik i to on ma usiąść na ławce w najbliższym meczu z Wisłą Kraków.

Nie ulega wątpliwości, że Smuda pracy w trudnych warunkach się nie boi. Wyjeżdżał już do niemieckiego Jahn Regensburg, wiedząc, że ta przygoda może skończyć się spadkiem na trzeci szczebel rozgrywek. Dwukrotnie obejmował Górnika Łęczna. Pracował na trzecim poziomie ligowym w łódzkim Widzewie. Jeśli dogada się w Kielcach, prawdopodobnie wielu kibiców przywita go z obawą o przyszłość. Ale dla nas, śledzących rozgrywki Ekstraklasy, będzie tylko ciekawiej!

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.