Piłkarz z TOP 10 klasyfikacji Złotego Buta może trafić… do Polski!

Klasyfikacja Złotego Buta skupia najlepszych strzelców lig europejskich w danym sezonie. Jej aktualnym liderem pozostaje Robert Lewandowski, tuż za czołowa dziesiątką znajduje się Kamil Wilczek, jednak najpewniej żaden z nich do polskiej Ekstraklasy prędko nie trafi. Tego nie można powiedzieć o Estończyku Eriku Sordze, który zdobył w mijającym roku 31 goli dla Flory Tallin.

Nie potrzeba wyspecjalizowanego działu skautingu, by zwrócić uwagę na takiego piłkarza. 20-letni Erik Sorga strzela gola za golem w nisko notowanej i słabo opłacanej lidze estońskiej. Wysokie, bo aż piąte miejsce w klasyfikacji Złotego Buta zawdzięcza zarówno otoczeniu w jakim występuje na co dzień, jak i faktowi, że krajowe rozgrywki toczą się systemem wiosna – jesień. W efekcie Flora Tallin ma już za sobą ponad 30 gier, w których Sorga zdobył 31 bramek.

Jednocześnie Sorga występuje w lidze o najniższym współczynniku, który zamienia w rankingu trafienia piłkarzy na punkty.

Jak donoszą SportoweFakty WP, napastnika Flory Tallin mają pod lupą m.in. Cracovia, Jagiellonia Białystok i Lech Poznań. Estończycy nazywają go talentem stulecia. Chłopak w wieku 20 lat zdobył mistrzostwo kraju, tytuł króla strzelców, a także zadebiutował w reprezentacji.

https://twitter.com/Luster_Daniel/status/1210247982676922368

Z całą pewnością potrzebuje transferu w miejsce, które zapewniłoby mu szansę stabilnego rozwoju, bez naiwnego skoku na przesadnie głęboką wodę. „Na pewno przejście do Polski byłoby bardzo dużym krokiem w porównaniu do gry w estońskiej Premium Lidze” – przekonuje lokalny dziennikarz w rozmowie dla Sportowych Faktów WP.

Erik Sorga został wybrany „Młodym zawodnikiem roku” w lidze estońskiej. Piłkarzem roku w kraju uznano Ragnara Klavana z Cagliari, zaś najlepszym zawodnikiem ligi – Konstantina Vassiljeva, znanego w Polsce z występów w Piaście czy Jagiellonii.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem