Piłkarz z Ekstraklasy na liście największych talentów świata. Nawałka był nim oczarowany…

Duże wyróżnienie spotkało ofensywnego pomocnika reprezentacji Polski do lat 19, który w znakomitym towarzystwie najlepszym piłkarzy w swoim roczniku, znalazł się w opublikowanym właśnie rankingu 60 największych talentów w światowym futbolu.

O czym należy wspomnieć na wstępie, to że autorem zestawienia są dziennikarze “Guardiana”, którzy w obszarze piłki nożnej robią bodaj najlepsze dziennikarstwo na Wyspach Brytyjskich. Mają licznych współpracowników na całym świecie i niewątpliwie podeszli do tematu rzetelnie.

W swoich wyborach brali pod uwagę zawodników urodzonych w roku 2002. Wśród 60 wyróżnionych nazwisk znalazło się wielu bardzo ciekawych kandydatów na przyszłe gwiazdy. Ansu Fati – robiący ostatnio furorę w barwach Barcelony, Eduardo Camavinga – wyglądający na gotowego, dojrzałego piłkarza w barwach Rennes czy Chorwat Josko Gvardiol, o którym trener Dinama Zagrzeb powiedział: “jeśli do 20. roku życia nie stanie się podstawowym piłkarzem kadry seniorów, ktoś z tego powodu powinien trafić do więzienia”.

Oczywiście, żaden ranking nie stał się jeszcze przepustką do wielkiej kariery. Częściej stają się listą rozczarowań i zmarnowanych szans, niemniej który młody talent nie chciałby się znaleźć w tym zacnym gronie?

Jedynym Polakiem wyróżnionym w zestawieniu jest pomocnik Lecha Filip Marchwiński. 17-latek mający na koncie już 14 występów w Ekstraklasie, gole strzelone Wiśle Kraków i Legii Warszawa – znany skautom największych europejskich ekip.

https://twitter.com/CANALPLUS_SPORT/status/1181874682573799424?s=20

We wrześniu rozpoczął naukę w drugiej klasie liceum. Do regularnych treningów z dorosłym zespołem zaprosił go w zeszłym roku Adam Nawałka i nieco złośliwie można dziś stwierdzić, że to najlepsze, co były selekcjoner zostawił po sobie w Poznaniu. Czym prędzej nakazał zgłosić Marchwińskiego do rozgrywek Ekstraklasy. Nie miał wątpliwości do jego talentu i boiskowej dojrzałości. W kolejnych grupach młodzieżowych Filip bywał regularnie porównywany do Dawida Kownackiego, tak samo jak on liderował w swoim roczniku i faktem jest, że na boiskach Ekstraklasy dał o sobie znać nawet nieco wcześniej niż zawodnik Fortuny Dusseldorf.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Wydaje się, że głowę też ma na właściwym miejscu – zauważa “Guardian”, dodając informacje, że rodzice młodego piłkarza póki co tonują nastroje i nie dają się skusić zainteresowaniu ich synem takich zespołów jak Inter Mediolan, Ajax Amsterdam, Arsenal FC czy Schalke 04 Gelsenkirchen.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem