Piłkarz Romy specjalnie opóźniał grę. Oto, co zrobił chlopiec do podawania piłek [WIDEO]

Do niespotykanej sytuacji doszło w trakcie czwartkowego meczu Ligi Europy pomiędzy Ajaxem Amsterdam a AS Romą. W końcówce Riccardo Calafiori opóźniał wznowienie gry, korzystając na upływającym czasie i korzystnym wyniku. Wtedy do akcji wkroczył jeden z podających piłki.

Piłkarze Ajaxu mieli wszystko, by rozstrzygnąć mecz z Romą na swoją korzyść. Prowadzili 1:0 po bramce Klaassena. Tuż po przerwie mogli wygrywać 2:0, ale Tadić w 53 minucie zmarnował rzut karny. Po chwili AS Roma złapała drugi oddech i zdobyła bramkę kontaktową. Niedługo przed upływem regulaminowego czasu trafiła z kolei na 1:2 i starała się dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka. Rzymianie zabrali do domu komplet punktów, chociaż z przebiegu gry nie byli stroną przeważającą i stwarzającą więcej dogodnych okazji. Bramkarz Cristante musiał interweniować aż ośmiokrotnie.

Kiedy w końcówce Riccardo Calafiori specjalnie opóźniał podejście do wyrzutu z autu, wściekły asystent do podawania piłek, cisnął w niego z całych sił jedną z piłek.

Aby zyskać na czasie, piłkarz Romy odrzucił za linię pierwszą podaną mu futbolówkę i chciał sięgnąć dopiero po kolejną. Wóczas dostał zaskakujący cios od przedstawiciela gospodarzy.

Jego zachowanie oczywiście trudno pochwalać. Należy przyjąć, że nie powinno się zdarzyć, niemniej faktycznie Calafiori robił wszystko, by w 94. minucie jak najwięcej czasu upłyneło bez gry.