Piłkarz Rakowa na celowniku klubów Serie A. Zgłasza się sam AC Milan!

Raków Częstochowa nie tylko ma za sobą imponującą rundę jesienną, ale można powiedzieć o nim, że do tej pory potrafił oprzeć się ofertom z Zachodu i nie rozsprzedać składu przy pierwszej okazji. W przypadku Kamila Piątkowskiego już niedługo może pojawić się jednak oferta nie do odrzucenia.

O zainteresowaniu zagranicznych klubów 21-letnim reprezentantem młodzieżówki mówi się od dawna. Jesienią Raków Częstochowa miał odrzucić – to informacja Przeglądu Sportowego – propozycję na 3 miliony euro, złożoną przez Udinese. Mówi się, że Udine wciąż zabiega o Kamila Piątkowskiego i wkrótce może zakupić do siedziby klubu ponownie. Raków stawia sprawę jasno – oferta za piłkarza musi być z kategorii tych nie do odrzucania.

Portal Tuttomercatoweb.com podaje dziś, że Kamil Piątkowski znalazł się na radarze samego Milanu. O ile w drużynie lidera tabeli trudno byłoby mu postawić pierwsze kroki w Italii, świadczy to o potencjale i klasie piłkarza.

Informacje o tym, że do gry wkracza sam Milan mogą zadziałać dla tej transakcji tylko na korzyść. Średniacy Serie A, a wydaje się, że do klubów tego pokroju powinien obecnie aspirować, mogą zostać zachęcone do sprawniejszego zajęcia się sprawą.

Czego potrzeba, aby Raków powiedział „TAK”? Jesienią porozumienie rozbiło się o procent od następnego transferu. Klub był skłonny przyjąć ofertę na 3 miliony euro, ale kupiec musiałby mieć chęć podzielenia się potencjalnym zyskiem w przyszłości.

Jeden z klubów z zachodniej Europy był mocno zdeterminowany, żeby pozyskać Kamila. Była jedna kość niezgody, która wpłynęła na to, że został u nas. Chodziło o wpisanie do umowy transferowej procentu, który trafi łby do nas przy jego kolejnej zmianie klubu. To położyło całe negocjacje – mówił „Przeglądowi Sportowemu” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa.

Media: Aleksander Buksa blisko wielkiego transferu. Faworytem AC Milan!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem