Piłkarz pięknie utarł nosa kibicowi. Znakomita historia tweeta sprzed pięciu lat!

To jedna z tych historii, które można by drukować w poradnikach rozwoju osobistego, w rozdziale pod tytułem: "warto mieć marzenia i coś, co cię napędza". Piłkarz Aston Villi Birmingham przez ponad pięć lat pamiętał komentarz kibica, który w krótkim komentarzu zakwestionował jego plany i cele, twierdząc, że powinien twardo stąpać po ziemi. Tak? No to patrzcie!

W styczniu 2014 roku Conor Hourihane był szerzej nieznanym środkowym pomocnikiem Plymouth Argyle. Miał 23 lata, grał w czwartej lidze angielskiej. Niedługo po tym trafił jeden szczebel wyżej – do Barsnley, ale umówmy się: na tym etapie nic jednoznacznie nie zapowiadało kariery w jednej z najsilniejszych, jeśli nie najsilniejszej lidze na świecie. Mimo to, w przerwie zimowej Hourihane udzielił wywiadu, w którym szczerze przyznał, że jego marzeniem i celem jest gra w Premier League.

Na twitta z wywiadem odpowiedział jeden z kibiców Aston Villi Birmingham, chwaląc dobry artykuł, ale też stopując zapędy młodego chłopaka. Konwersacja wyglądała mniej więcej w ten sposób:

– Jesteś najlepszym piłkarzem „Argyles”, ale Premier League? Są ambicje i jest rzeczywistość.
– Jest nad czym pracować każdego dnia. Nie mogę mieć marzeń?
– Jasne, dzieciaku. Jesteś porządnym piłkarzem, cenię cię, ale po prostu jestem szczery. Ja też mam ograniczenia w swojej robocie.

Na pierwszy rzut oka: koniec historii. Kibic miał prawo tak sądzić. Piłkarz – celować wyżej, niż mogłoby się to wydawać w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem. Najfajniejsze wydarza się jednak właśnie teraz! Pięć i pół roku od tej krótkiej wymiany opinii, która Conorowi Hourihane’owi, jak się okazuje, mocno wryła się w pamięć.

„Cześć Craig, pamiętasz tweeta z 2014 roku? Ja zawsze o nim pamiętałem, aż do dzisiaj. Jak na ironię, jesteś kibicem Aston Villi, w której zaliczyłem swój debiut. Nigdy nie mów komukolwiek, że nie może czegoś osiągnąć!”.

Conor Hourihane trafił do Birmingham w 2017 roku, gdy „Villas” byli jeszcze na drugim poziomie rozgrywek. Stał się absolutnie podstawowym piłkarzem i jednym z architektów awansu – w ciągu dwóch sezonów rozegrał 84 mecze ligowe w Championship. W ostatnią sobotę, mając 28 lat na karku, dostąpił prawa debiutu w Premier League przeciwko Tottenhamowi.

Nigdy nie mów komukolwiek, że nie może czegoś osiągnąć!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem