Piłkarz Legii przyłapany na imprezie. Nawet w klubowym dresie

Legia Warszawa ma powody do świętowania. Podwójne powody miał w sobotę także Bartosz Kapustka, który bezpośrednio po meczu z Pogonią Szczecin (4:2) pojawił się na imprezie koleżanki. Szczególnie się z tym nie krył, nie zdjął nawet klubowego dresu. Choć sam przeszedł już COVID-19, złamał protokół sanitarny.

Czy zasady bezpieczeństwa, za pomocą których Zespół Medyczny doktora Pawlaczyka czuwa nad ciągłością rozgrywek Ekstraklasy, są fikcją? Nie ma wątpliwości, że w pewnym stopniu tak, a piłkarze nie przestrzegają ich ściśle. Niektórzy nic sobie z nich na co dzień nie robią, dopóki ktoś ich nie złapie za rękę. Przypomnijmy, że z zespołu Legii Warszawa definitywnie wyleciał już zimą m.in. William Remy, którego przyłapano na znacznie bardziej hucznej imprezie, podczas której paradował w samych krótkich spodenkach, a potem co gorsza opowiadał w wywiadach, że wszystkim uczestnikom badano temperaturę. Środki bezpieczeństwa były przestrzegane, a on sam był tam tylko przez chwilę.

Bartosz Kapustka najprawdopodobniej bezpośrednio po meczu z Pogonią pojawił się na imprezie urodzinowej bliskiej osoby. Nawet nie zdążył przebrać się z klubowego dresu.

Trudno to jednoznacznie piętnować, tak jak historię wspomnianego Remy’ego. Każdy chciałby wrócić do normalności i czasów, w których takie rzeczy nie były żadnym tematem. Niestety funkcjonujemy w czasach, w których piłkarz mający kontakt z przypadkowym kibicem nie wracał z drużyną autokarem z meczu, wywiady meczowe robione są na dwumetrowych kijach zamiast mikrofonu, a obsługa Ekstraklasa Livepark, realizująca mecze ligowe śpi w trzech różnych hotelach, by ograniczyć ryzyko.

Zachowanie Bartosza Kapustki w proces ograniczania ryzyka z całą pewnością wpisuje się średnio. W klubowym dresie, oznaczany przez znajomych w relacjach na Instagramie – to nie do końca to, czego władze ligi oczekują dziś od piłkarzy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem