Piłkarz Ekstraklasy aresztowany na 3 miesiące. Zarzut? Gwałt…

Zagrożenie nie tylko końca kariery, ale i dziesięciu lat więzienia - takie zarzuty ciążą na piłkarzu Ekstraklasy, który według informacji "Super Expressu" został zatrzymany przez policję i trafił za kratki. Dawid K., bramkarz Górnika Zabrze (były golkiper Pogoni Szczecin czy Zagłębia Sosnowiec) został aresztowany na trzy miesiące. Podejrzenia? Gwałt dziewczyny, do którego miało dojść po imprezie w Katowicach zakrapianej alkoholem. 

Tak jak w przypadkach Cristiano Ronaldo, Neymara czy Jarosława Bieniuka przestrzegamy konsekwentnie i przypominamy: istnieje coś takiego, jak „domniemanie niewinności”, czyli obowiązująca w prawie zasada, według której każda osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona. Wywodzi się ona z prawa rzymskiego i jest ostatnią deską ratunku sprawiedliwości w szufladkowym świecie. I według tej zasady, a także zwykłej, ludzkiej przyzwoitości, oskarżonego obrzucać łajnem po prostu nie można.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Nie wiemy, czy bramkarz Górnika dopuścił się czynów, w które go oskarżono. Dopóki nie zostanie skazany, a jego wina udowodniona bezspornie – nie można samemu wydawać wyroków. Można się zastanawiać: o ile głośne procesy z Mike’m Tysonem, Cristiano Ronaldo czy Neymarem mogły być uzasadnione choćby chęcią zysku z ugody (w ostatnim przypadku dowiedziono, że oskarżająca brazylijskiego gwiazdora zrobiła to bezpodstawnie) – tak nie wiadomo, kto i dlaczego miałby to robić Dawidowi K., bramkarzowi, który ostatnio spadł z ligi? W każdym razie – jesteśmy konsekwentni i nie oceniamy. Sąd jednak zdecydował się go aresztować.

– Zatrzymanym mężczyznom przedstawiliśmy zarzut gwałtu. Wnioskowaliśmy też o tymczasowe aresztowanie i sąd przychylił się do tego. Podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące – powiedziała szefowa prokuratury rejonowej „Superakowi”.

Klub piłkarza wydał natomiast oświadczenie: „Górnik Zabrze jest głęboko poruszony pojawiającymi się informacjami, które dotyczą zawodnika naszego klubu. Deklarując, że Górnik Zabrze zawsze będzie potępiał wszelkie łamanie prawa, jednocześnie prosimy wszystkich o powstrzymanie się od komentowania sprawy oraz wydawania jakichkolwiek osądów do czasu zakończenia prowadzonych przez prokuraturę i policję działań. Sprawa nie ma związku z obowiązkami zawodowymi piłkarza, stąd klub nie ma dostatecznej wiedzy, a tym samym podstaw, by komentować doniesienia medialne. Wierzymy natomiast, że wszystkie aspekty tej sprawy zostaną zbadane, a wszelkie niejasności wyjaśnione”.

„Super Express” informuje, że tragiczny finał poprzedzała impreza w jednym z mieszkań. W nim miało dojść do czynów, za które grozi do 10 lat więzienia. Dawid K. miał zgwałcić dziewczynę wraz ze swoim znajomym, Marcinem N. Obaj zostali zatrzymani nad ranem, zakuci w kajdanki i aresztowani. Z wyrokami poczekamy jednak do tego sądowego…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem