Kto wygra Mistrzostwa Europy? Mamy typy ekspertów

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej bez Polski? Tak, nam także trudno się oswoić z tą myślą. W piątek w Chorwacji rozpoczyna się impreza, o którym powszechnie mówi się, że to najtrudniejszy, najbardziej wymagający i stojący na najwyższym poziomie turniej, przewyższający pod tym względem nawet Mistrzostwa Świata i Igrzyska Olimpijskie. Kto wygra? O to spytaliśmy się ekspertów: byłe reprezentantki i reprezentantów Polski, a także trenerów klubów Superligi oraz zawodników Wybrzeża Gdańsk, obecnie lub w przeszłości będących w kręgu zainteresowań selekcjonera kadry. Kogo wytypowali jako faworyta oraz potencjalnego czarnego konia imprezy?

Polacy wygrali 4 Nations Cup !!!

Końcowym triumfem w imprezie zakończyły się eksperymenty Piotra Przybeckiego podczas turnieju 4 Nations Cup, który odbył się w Ergo Arenie. W finale polscy szczypiorniści pokonali Białoruś 26 do 22, czym chociaż w jakimś stopniu zrewanżowali się rywalom za porażkę w eliminacjach do styczniowych Mistrzostw Europy.

Polska w finale 4 Nations Cup

Reprezentacja polskich szczypiornistów pokonała Bahrajn 26 do 18 i awansowała finału rozgrywanego w Ergo Arenie turnieju towarzyskiego 4 Nations Cup. W piątek w decydującym spotkaniu podopieczni Piotra Przybeckiego zmierzą się z Białorusią, z którą mają rachunki do wyrównania. 

Powrót Szmala! Polska zagra w 4 Nations Cup

Przez ostatnią dekadę przyzwyczailiśmy się, że styczeń rezerwujemy na emocje związaną z piłką ręczną i udziałem Biało-czerwonych w mistrzostwach świata lub Europy. Okres między świętami i nowym rokiem to z kolei czas zgrupowań i rozgrywania turniejów towarzyskich, przygotowujących do tych imprez. W tym roku w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie Polacy również rozegrają dwa spotkania w ramach 4 Nations Cup. Tylko tylko, że potem Euro 2018 obejrzą sprzed telewizorów…

Łzy po meczu z Węgrami – Polki odpadły z walki o medale

Na kolejkę przed końcem rozgrywek grupowych wiemy już, że Polek w fazie pucharowej Mistrzostw Świata już nie zobaczymy. Biało-czerwone zagrają jedynie o Puchar Prezydenta, czyli w najlepszym wypadku zaledwie o 17. lokatę. To, co pokazały dziś w meczu z Węgierkami, przegrywając 28 do 31, do niczego więcej niestety ich nie predestynuje.

Być albo nie być – Polki grają dziś z Węgierkami

Polak – Węgier, dwa bratanki, i do szabli i do szklanki – mówi stare przysłowie (po węgiersku – Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát). Dziś na parkiecie zamiast uprzejmości będzie raczej walka na śmierć i życie, natomiast po ostatniej syrenie być może rzeczywiście obie drużyny pójdą na piwo – jedna świętować awans do fazy pucharowej, druga w przysłowiowej szklance utopić smutki po odpadnięciu z turnieju…

Surowa lekcja handballu – Polki wysoko uległy Norwegii

Tego się można było spodziewać, ale nikt nie powiedział, że dzięki temu będzie mniej bolało. Aktualne mistrzynie świata i Europy udzieliły naszej reprezentacji surowej lekcji piłki ręcznej i w trzecim meczu trwającego w Niemczech Mundialu zdeklasowały Polki aż 35 do 20. Środa to kolejny dzień przerwy w turnieju, w czwartek Biało-czerwone zagrają o życie z Węgrami.

Zagmatwana sytuacja Polek – dziś mecz z faworytkami turnieju

Poniedziałek był dniem przerwy podczas odbywających się w Niemczach Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Była chwila na oddech, regenerację, analizę i wyciągnięcie wniosków z popełnionych błędów, wreszcie – na wyczyszczenie głów z emocji, towarzyszących dwóm pierwszym meczom. Sytuacja Polek w grupie jest dość skomplikowana i obiektywnie rzecz ujmując – ciężko spodziewać się, żeby polepszyła się po dzisiejszym meczu z Norweżkami.