Piłka ręczna: Znamy skład kadry na mistrzostwa świata

Poznaliśmy ostateczny skład reprezentacji Polski w piłce ręcznej na rozpoczynające się w środę 11 stycznia we Francji mistrzostwa świata. Naszą reprezentację dopadła plaga kontuzji i na mundialu zagrają młodzi i niedoświadczeni zawodnicy. Co z tego wyjdzie? Trener Tałant Dujszebajew twierdzi, że celem jest wyjście z grupy. Pierwszym rywalem będzie Norwegia. Zmierzymy się ze Skandynawami 12

Poznaliśmy ostateczny skład reprezentacji Polski w piłce ręcznej na rozpoczynające się w środę 11 stycznia we Francji mistrzostwa świata. Naszą reprezentację dopadła plaga kontuzji i na mundialu zagrają młodzi i niedoświadczeni zawodnicy. Co z tego wyjdzie?

Trener Tałant Dujszebajew twierdzi, że celem jest wyjście z grupy. Pierwszym rywalem będzie Norwegia. Zmierzymy się ze Skandynawami 12 stycznia. Następnie czekają nas potyczki  z Brazylią, Rosją i teoretycznie najsłabszą w grupie Japonią.

Wracając do składu to zagramy bez Krzysztofa Lijewskiego, Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala (zrezygnowali z gry w kadrze), a także Michała Jureckiego, Kamila Syprzaka, Piotra Wyszomirskiego i Mariusza Jurkiewicza.

Polacy zagrali trzy kontrolne mecze przed mistrzostwami świata. Ich rezultaty nie mogą napawać wielkim optymizmem. Po porażkach z Hiszpanią (20:30) i Katarem (25:26) kadra Tałanta Dujszebajewa zremisowała w ostatnim sparingu z Argentyną (26:26).

pilka-reczna-polska-rio-laczy-nas-pasja

Z oceną jednak wstrzymujemy się przynajmniej do czwartku, kiedy to biało – czerwoni zagrają z Norwegią.

Skład reprezentacji Polski na finały mistrzostw świata Francja 2017:

Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce)
Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce)
Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce)
Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock)
Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock)
Michał Daszek (Orlen Wisła Płock)
Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)
Przemysław Krajewski (Azoty Puławy)
Rafał Przybylski (Azoty Puławy)
Krzysztof Łyżwa (Azoty Puławy)
Adam Malcher (KPR Gwardia Opole)
Arkadiusz Moryto (MKS Zagłębie Lubin
Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk)
Mateusz Kornecki (Górnik Zabrze)
Marek Daćko (Górnik Zabrze)
Łukasz Gierak (TuS N-Lubbecke)

Rezerwowy:

Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce)

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem