Piłka ręczna: Są pierwsze powołania nowego trenera! Brak starej gwardii!

Polska reprezentacja w piłce ręcznej przeżywa trudne chwile. Zmiany pokoleniowe w drużynie narodowej odbiły się na gorsze. Teraz kadrę przejął nowy trener Piotr Przybecki. Czy jemu uda się wyprowadzić z kryzysu polski zespół? Łatwo na pewno nie będzie, ale jesteśmy dobrej myśli! Dzisiaj nowy selekcjoner ogłosił pierwsze powołania. Wśród dziewiętnastu wybranych przez niego graczy brakuje

Polska reprezentacja w piłce ręcznej przeżywa trudne chwile. Zmiany pokoleniowe w drużynie narodowej odbiły się na gorsze. Teraz kadrę przejął nowy trener Piotr Przybecki. Czy jemu uda się wyprowadzić z kryzysu polski zespół? Łatwo na pewno nie będzie, ale jesteśmy dobrej myśli!

Dzisiaj nowy selekcjoner ogłosił pierwsze powołania. Wśród dziewiętnastu wybranych przez niego graczy brakuje znanych postaci. Analizując listę nazwisk próżno szukać tak zasłużonych nazwisk jak: Lijewski, Bielecki czy Jurecki.

Na pytanie, czy nowy trener chciałby stawiać na młodych zawodników odpowiedział: „Chciałbym. Dziś nasi 17-latkowie często odstają jednak od rówieśników atletycznie. Mają talent, ale brakuje im bazy i wystawienie ich do rywalizacji z seniorami to rzucenie na głęboką wodę. Nie mamy dziś w kraju Nedima Remiliego czy Ludovica Fabregasa.

Kilku ciekawych chłopaków jest w Kwidzynie i Gdańsku, fajnych skrzydłowych ma Gwardia. Do tego dochodzą Maciej Majdziński, Arkadiusz Moryto, Jan Czuwara, Szymon Sićko…Nie odkrywam tu niczego wielkiego, każdy z nas mógłby wymienić te same nazwiska” – dodał Przybecki w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Brak zasłużonych zawodników, nie jest jednak wynikiem konfliktu, czy gwałtownego odmłodzenia reprezentacyjnych szeregów. Wymieniona na początku tekstu trójka szczypiornistów zrezygnowała z występów w reprezentacji narodowej. Dlatego też, zespół oparty jest na młodych zawodnikach.

Kadra rozpoczyna zgrupowanie 1 czerwca w Cetniewie. Potem czeka ją udział w towarzyskim turnieju rozgrywanym w Norwegii, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Islandią i Szwecją. Następnie podopiecznych Przybeckiego czekają dwa ostatnie mecze w eliminacjach Euro z Serbią i Rumunią.

Skład reprezentacji Polski:

Bramkarze: Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze)

Rozgrywający: Ignacy Bąk (KPR Gwardia Opole), Antoni Łangowski (KPR Gwardia Opole), Paweł Genda (MMTS Kwidzyn), Marek Szpera (MMTS Kwidzyn), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy), Adrian Kondratiuk (Wybrzeże Gdańsk), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Szymon Sićko (Chrobry Głogów)

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Jan Czuwara (Zagłębie Lubin), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)

Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania)

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem