Piłka ręczna: Plaga nieszczęść w kadrze przed mistrzostwami świata

Już 11 stycznia we Francji rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. Weźmie w nich udział reprezentacja Polski, ale będzie to zupełnie inna drużyna niż ta, która ten awans wywalczyła. Wielu zawodników pożegnało się z kadrą, spora część ma kontuzje. Na mundialu zobaczymy odmłodzoną wersję drużyny narodowej. Na turnieju zabraknie w polskiej reprezentacji m.in.

Już 11 stycznia we Francji rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. Weźmie w nich udział reprezentacja Polski, ale będzie to zupełnie inna drużyna niż ta, która ten awans wywalczyła. Wielu zawodników pożegnało się z kadrą, spora część ma kontuzje. Na mundialu zobaczymy odmłodzoną wersję drużyny narodowej.

Na turnieju zabraknie w polskiej reprezentacji m.in. Sławomira Szmala, Karola Bieleckiego, Krzysztofa Lijewskiego, Bartosza Jureckiego, Michała Jureckiego, Piotra Wyszomirskiego i Michała Szyby. Trener Tałant Dujszebajew znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Z drugiej strony nikt nie oczekuje spektakularnych wyników. Reprezentacja jedzie na mistrzostwa po naukę.

Prawoskrzydłowy reprezentacji kraju Michał Daszek wierzy, że nie będzie tak źle: „Nie mówię o medalu, ale o pojedynczych spotkaniach. Nie można nas skreślać, bo wielu zawodników, mimo młodego wieku, trochę tych spotkań już w kadrze rozegrało. Wszyscy wiedzieli, że te zmiany w reprezentacji muszą kiedyś nadejść. Dlatego dobrze, że to stało się teraz, przed mistrzostwami świata, w których mamy pewny udział.

dujszebajew-laczy-nas-pasja

Ostatnio wiele osób krytykowało trenera kadry za zbyt nerwowe zachowania podczas spotkań reprezentacji narodowej. Jednak Piotr Wyszomirski broni szkoleniowca i w jego zachowaniu nie widzi niczego złego:

Bez przesady. Piłkarze ręczni nie są panienkami. Nieraz trzeba huknąć do nas po męsku, postawić sprawę jasno, potrząsnąć, szarpnąć za rękę. Zrugać, bo to najlepszy sposób na pobudzenie do efektywniejszej gry. Najważniejsze, by była chemia, byśmy szli za sobą w ogień. Dla mnie, współpraca z Talantem układa się perfekcyjnie. Jest znakomitym trenerem. Jestem pewien, że najlepiej jak tylko można przygotuje chłopaków do gry w mistrzostwach świata.”

Obecnie reprezentacja przebywa w Pruszkowie. Tam odbywa się końcówka przygotowań.  Sam turniej rozpoczyna się 11 stycznia. Rywalami biało – czerwonych będą gospodarze oraz Rosja, Brazylia, Japonia i Norwegia. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do 1/8 finału.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem