Piłka ręczna: Czas na potyczkę z Argentyną

To już powoli koniec przygody polskich szczypiornistów z mistrzostwami świata we Francji. Po tym, jak nie udało się wyjść z grupy, dzisiaj Polacy zmierzą się w finale Pucharu Prezydenta przeciwko Argentynie. W pierwszych meczach, jeśli chodzi o rywalizację o miejsca 17 – 20 podopieczni Tałanta Dujszebajewa ograli Tunezję 28:26, a Argentyna pokonała Arabię Saudyjską 24:22.

To już powoli koniec przygody polskich szczypiornistów z mistrzostwami świata we Francji. Po tym, jak nie udało się wyjść z grupy, dzisiaj Polacy zmierzą się w finale Pucharu Prezydenta przeciwko Argentynie.

W pierwszych meczach, jeśli chodzi o rywalizację o miejsca 17 – 20 podopieczni Tałanta Dujszebajewa ograli Tunezję 28:26, a Argentyna pokonała Arabię Saudyjską 24:22. Trzeba podkreślić, że wygrywanie spotkań przez „nową” reprezentację Polski jest sprawą wartą odnotowania, ponieważ na razie nie zdarzało to się zbyt często.

Oto co po ostatnim zwycięstwie powiedział szkoleniowiec polskiej kadry: „Dobrze, że wykorzystaliśmy błędy Tunezyjczyków. Na pewno ciężko było im zagrać w dzisiejszym spotkaniu, bo byli o krok od awansu do 1/8 finału. Mają zespół, którego zdecydowana większość zawodników była na igrzyskach w Rio de Janeiro, a my mamy młodych i głodnych sukcesu. To dla nas dobra nauka w takim spotkaniu.

Zagraliśmy dobrze w kontrataku i mieliśmy kilka fajnych momentów, ale musimy też wyeliminować swoje błędy. Nigdy nie będę zadowolony na sto procent. Problemy z rzutami karnymi biorą się z tego, że zawodnicy, którzy są w reprezentacji, nie rzucają ich na co dzień w klubie. Dlatego próbujemy każdego, by wiedzieć komu zaufać i sprawdzić wszystkie możliwości.”

Wracając do dzisiejszej potyczki z Argentyną (start meczu o godzinie 20.), to w ostatnich latach polska reprezentacja mierzyła się z nimi dosyć często. Co prawda statystyka przemawia na naszą korzyść, jednak trzeba pamiętać, że obecne kadra Polski to zupełnie nowy twór. I niestety nasza jedyna porażka z dzisiejszymi rywalami miała miejsce kilka tygodni temu podczas meczów sparingowych jeszcze przed mistrzostwami.

Pozostaje nam jednak mieć nadzieję, że po pokonaniu Japonii, zagraniu dobrego meczu z Francją i ograniu Tunezji, biało – czerwoni zaprezentują się po raz kolejny z dobrej strony. Zwycięstwo nad Argentyną byłoby wyraźnym sygnałem, że ta reprezentacja ma możliwości, aby rywalizować na dobrym poziomie.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem