Amba Fatima – był Grzesiu i Grzesia ni ma

Sytuacja Grzegorza Krychowiaka w West Bromwich Albion to jeden z najczęstszych tematów podczas różnego rodzaju dyskusji na temat piłki w studiu telewizyjnym. Czy gra, czy nie gra, to jego postać generuje spore zainteresowanie. W ostatnim czasie o Krychowiaku mówi się sporo, gdyż też ma sporo problemów. Co gorsze dla niego, niewiele wskazuje, by ten trend miał się odwrócić, a pomocnik reprezentacji Polski miałby zacząć grać w swoim klubie pierwsze skrzypce.

Spóźnione Mikołajki – fatalna Legia dostała w prezencie 3 punkty zamiast rózgi

Jeśli mistrz kraju i wicelider tabeli przez blisko 90 minut meczu gra z przewagą jednego piłkarza, w tuż przed przerwą zdobywa bramkę z rzutu karnego, w drugiej połowie można, a nawet należy oczekiwać od niego pewnego, okazałego zwycięstwa. Nie tak jednak wyglądał scenariusz drugiej odsłony meczu Piasta z Legią. Piłkarze Romeo Jozaka sięgnęli ostatecznie po komplet punktów, ale w żenującym stylu.

Czy to już autorski Piast Waldemara Fornalika?

Od niespełna trzech miesięcy były selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik prowadzi zespół Piasta Gliwice. W tym okresie poprowadził drużynę w 11 meczach: 10 ligowych oraz jednym pucharowym. Wicemistrz kraju z sezonu 2015/2016 punktował w tych spotkaniach ze średnią zaledwie jednego oczka na mecz. Czy to jest to, czego oczekiwali włodarze klubu?

Kto na finiszu ligi da jeszcze z wątroby?

Trzy spotkania w ciągu tygodnia to nie jest ilość grania, do której przywykli polscy ligowcy. Dlatego liczba punktów wywalczonych w ostatnich dwóch tegorocznych kolejkach Ekstraklasy będzie w dużej mierze zależeć od ilości paliwa, które w bakach mają jeszcze piłkarze poszczególnych ekip. A dokładnie rzecz ujmując – od tego, jak przepracowali okres przygotowawczy do kończącej się rundy.

Barca kontra Chelsea – to musi się udać!

Za nami losowanie par w 1/8 piłkarskiej Ligi Mistrzów. Spodziewaliśmy się wielkich hitów i tak też się stało. Chelsea Londyn podejmie FC Barceloną, a PSG skonfrontuje się z Realem Madryt. To najciekawsze ze starć, ale emocje powinny być również na innych stadionach.