Piłka nożna: Widzew Łódź rozpoczyna rundę wiosenną!

Kilkukrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu o fenomenalnej postawie kibiców Widzewa Łódź. Fani tej drużyny zakupili niesamowitą liczbę karnetów, bo ponad 15 tysięcy! Jest to najwyższy wynik sprzedażowy, jaki kiedykolwiek miał miejsce w polskich klubach. Teraz przyszedł czas na to, aby piłkarze odwdzięczyli się swoim fanom dobrą grą. I dzisiaj jest ku temu odpowiednia okazja.

Kilkukrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu o fenomenalnej postawie kibiców Widzewa Łódź. Fani tej drużyny zakupili niesamowitą liczbę karnetów, bo ponad 15 tysięcy! Jest to najwyższy wynik sprzedażowy, jaki kiedykolwiek miał miejsce w polskich klubach. Teraz przyszedł czas na to, aby piłkarze odwdzięczyli się swoim fanom dobrą grą.

I dzisiaj jest ku temu odpowiednia okazja. W Nowym Dworze Mazowieckim o godzinie 18:00 odbędzie się inaugurujący rundę wiosenną dla obu drużyn mecz Świt – Widzew Łódź. W pierwszym spotkaniu rozegranym przy ul. Milionowej w Łodzi lepsi byli gospodarze, po dwóch trafieniach Daniela Mąki.

Szkoleniowiec Widzewa – Przemysław Cecherz zapytany o stratę do liderującego ŁKS – u odpowiedział (12 punktów): „Nie oszukujmy się. To dużo, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby je odrobić. Ja za każdym razem mówię chłopakom, że oni muszą zająć się przede wszystkim sobą. Muszą się skupić na poszczególnych meczach. Na tym, żeby odnosić zwycięstwa w kolejnych meczach i dawać radość wszystkim kibicom. Tym niesamowitym kibicom, którzy kupili piętnaście tysięcy karnetów.

Podkreślam im, żeby nie skupiali się na celach i zadaniach odległych. Od nich jest sztab i działacze klubowi. Zawodnik ma się skupić na realizacji najbliższych celów, czyli zwycięstw w poszczególnych meczach. Nawet jeśli nie uda się awansować, to kibice wybaczą nam, jeśli będziemy walczyć i wygrywać. Nigdy jednak nie wybaczą nam przejścia obok meczu.” – dodał trener w rozmowie ze stroną widzew.com

W drużynie Widzewa doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. Z klubu odeszło szesnastu piłkarzy, a na ich miejsce zatrudniono dwunastu zawodników. Jest wśród nich między innymi „król twittera” – Maciej Krzywicki. Czerwono – biało – czerwoni rozegrali dziesięć meczów sparingowych, z czego wygrali cztery, zanotowali tyle samo remisów i dwa razy musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Czy piłkarze Widzewa zaczną już dzisiaj odrabiać straty do liderującego ŁKS – u? Na ile trudną przeszkodą okaże się drużyna Świtu Nowy Dwór Mazowiecki? Pierwsze spotkanie, to zawsze spora niewiadoma. Jedno jest pewne. Graczom z Łodzi nie może zabraknąć charakteru i woli walki. Z tak oddanymi kibicami to nie przejdzie.

FOTO: Kamila Matusiak www.widzew.com

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem