Piłka nożna: Szczęsny doszedł do porozumienia z Juve?!

Wojciech Szczęsny następcą wielkiego Gianluigiego Buffona w Juventusie Turyn?! Wedle doniesień Sky Sports polski bramkarz doszedł do porozumienia z włoskim klubem i podpisze z nim czteroletni kontrakt. Transfer reprezentanta Polski ma kosztować „Starą Damę” 16 mln euro. Polaka łączono już z wieloma drużynami. Pisano o jego możliwej grze w AC Milan, Napoli oraz powrocie do Arsenalu Londyn.

Wojciech Szczęsny następcą wielkiego Gianluigiego Buffona w Juventusie Turyn?! Wedle doniesień Sky Sports polski bramkarz doszedł do porozumienia z włoskim klubem i podpisze z nim czteroletni kontrakt. Transfer reprezentanta Polski ma kosztować „Starą Damę” 16 mln euro.

Polaka łączono już z wieloma drużynami. Pisano o jego możliwej grze w AC Milan, Napoli oraz powrocie do Arsenalu Londyn. Jeśli jednak informacje o tym, że Wojtek zasili zespół tegorocznego finalisty Ligi Mistrzów się potwierdzą, to przynajmniej przez rok czeka go rola rezerwowego. Trudno bowiem sobie wyobrazić, żeby Buffon usiadł na ławce rezerwowych, a ma on jeszcze kontrakt ważny przez cały rok.

Jedyną rzeczą, którą chcę zrobić, jest upewnienie się, że będę grał. Czasami wychodziło mi to lepiej, czasem gorzej. Bywało fenomenalnie, ale też fatalnie. Wykonywałem kroki do przodu i do tyłu. To nie jest dobre dla psychiki, jeśli idziesz ciągle w górę i w dół. Chcę podnosić swoją jakość. Mam 27 lat, jestem lepszy niż kiedykolwiek wcześniej i wciąż chcę poprawiać swoją grę” – tak mówił niedawno Szczęsny w rozmowie z „Guardianem”.

Wygląda jednak na to, że albo Polak ma tak ogromną wiarę we własne możliwości, że uważa, że może wygryźć z bramki „ikonę” klubu lub (co bardziej prawdopodobne) oferta z Turynu jest na tyle korzystna finansowo, że nie warto z niej rezygnować.

Nie podpisujemy 10-letnich umów. W jednym klubie możesz być pożądany, ale następnego dnia możesz być już gdzie indziej. Spójrzmy na sytuację Joe Harta. Dla mnie był prawdopodobnie najlepszym bramkarzem w Premier League. Zmienił się jednak menedżer, a dwa tygodnie później został on wypożyczony do Torino” – dodał polski bramkarz, cytowany przez WP SportoweFakty.

Szczęsny musi zdawać sobie jednak sprawę z tego, że jeśli przez rok będzie rezerwowym, nawet w tak wielkim klubie, jak Juventus Turyn, to może nie być brany pod uwagę, jako pierwszy bramkarz reprezentacji Polski na Mundialu w Rosji. Czekamy z niecierpliwością na oficjalne potwierdzenie tego transferu!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem