Piłka nożna: Reprezentacja Polski na 12. miejscu w rankingu FIFA!

Wyżej, wyżej, wyżej – taką drogę obrała sobie reprezentacja Polski w rankingu FIFA. Jeszcze niedawno, gdy pracę z naszą kadrą dopiero rozpoczynał Adam Nawałka, Biało-czerwoni plasowali się na 78. miejscu. To był listopad 2013 roku. Dziś, 40 miesięcy później, Lewandowski i spółka są na najwyższej w historii, 12. lokacie. Włochy, Anglia, Meksyk, USA, Holandia –

Wyżej, wyżej, wyżej – taką drogę obrała sobie reprezentacja Polski w rankingu FIFA. Jeszcze niedawno, gdy pracę z naszą kadrą dopiero rozpoczynał Adam Nawałka, Biało-czerwoni plasowali się na 78. miejscu. To był listopad 2013 roku. Dziś, 40 miesięcy później, Lewandowski i spółka są na najwyższej w historii, 12. lokacie.

Włochy, Anglia, Meksyk, USA, Holandia – to tylko kilka wymienionych przez nas ekip, które w rankingu FIFA plasują się za naszą reprezentacją. W dalszym ciągu wyprzedza nas co prawda Hiszpania i Szwajcaria, ale biorąc pod uwagę, w jakim tempie nasza drużyna awansuje na kolejne miejsca, kwestią czasu jest, gdy zameldujemy się w najlepszej „dziesiątce”.

W rankingu przewodzi Argentyna, druga jest Brazylia, trzeci są Niemcy. Polacy względem ostatniego zestawienia awansowali o dwie pozycje. 12. miejsce dzielimy z reprezentacją Walii. Obie reprezentacje uzbierały po 1121 punktów. Co ciekawe, nasza reprezentacja od czasu poprzedniego rankingu nie rozegrała żadnego spotkania. Mimo tego na jej koncie znajduję się obecnie 20 punktów więcej.

Czołówka rankingu FIFA wygląda obecnie następująco:

 

Napisaliśmy już o tym, że obecnie Polacy znajdują się na najlepszym miejscu w historii, przypomnieliśmy również, jak w światowej hierarchii nasza drużyna plasowała się, gdy stery nad kadrą przejmował Adam Nawałka. Na jakich pozycjach plasowaliśmy się w ciągu ostatnich 40 miesięcy?

Wykres pokazuje jasno – Polacy plasują się coraz wyżej i jeżeli ta tendencja zostanie podtrzymana, to już niedługo powinniśmy znaleźć się w najlepszej „dziesiątce”. Okazja, by zdobyć kolejne punkty, będzie już niedługo. Jeszcze w marcu bowiem kadra powalczy w kolejnych spotkaniach eliminacyjnych do mistrzostw świata.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem