Piłka nożna: RB Lipsk – beniaminek, który walczy o mistrzostwo Niemiec

Remis Legii z Realem Madryt pokazał, że władze światowego futbolu dążą do zniszczenia tego, co w piłce nożnej najpiękniejsze. To właśnie takie spotkania, kiedy biedny klub dzielnie przeciwstawia się najlepszym piłkarzom świata, dają nadzieję wielu małym drużynom na rozwój i walkę o marzenia. Kiedy UEFA zdecyduje się wprowadzić „Super Ligę”, to wtedy takie magiczne momenty,

Remis Legii z Realem Madryt pokazał, że władze światowego futbolu dążą do zniszczenia tego, co w piłce nożnej najpiękniejsze. To właśnie takie spotkania, kiedy biedny klub dzielnie przeciwstawia się najlepszym piłkarzom świata, dają nadzieję wielu małym drużynom na rozwój i walkę o marzenia.

Kiedy UEFA zdecyduje się wprowadzić „Super Ligę”, to wtedy takie magiczne momenty, jak remis „Wojskowych” z „Królewskimi” będą tylko zapisane na kartach historii. Rywalizować będą tylko bogaci z bogatymi i biedni z jeszcze biedniejszymi. Całe piękno rywalizacji i sportowych sensacji zostanie zabite.

Teraz w Bundeslidze furorę robią piłkarze drużyny RB Lipsk. Jest to beniaminek niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej, który w ostatniej kolejce pokonał u siebie FSV Mainz 3:1 i zrównał się punktami z prowadzącym w tabeli Bayernem Monachium. Oba zespoły mają po 24 punkty. Gdyby to zależało od UEFY, to na pewno nie mieliby szans na podjęcie rywalizacji z wielkim i bogatym Bayernem.

A tymczasem drużyna z Lipska, założona w 2009 roku, jest dopiero drugim beniaminkiem Bundesligi, który nie przegrał żadnego z pierwszych 10 meczów w elicie. Ta sztuka udała się tylko MSV Duisburg 23 lata temu. Pewnie wielu będzie się teraz zastanawiać, czy spotka ich kryzys, czy też będą w stanie powtórzyć osiągnięcie  FC Kaiserslautern.

rb-lipsk-liderem-bundesligi-laczy-nas-pasja

Chodzi o sezon 1997/98. Tytuł mistrza kraju zdobył wówczas właśnie wspomniany wyżej beniaminek. Do dzisiaj nikt nie powtórzył ich wyczynu. Jak się okazało ich trener zrobił jeszcze jedną wielką sensację w europejskiej piłce. Nazywał się Otto Rehhagel i w 2004 roku zdobył z Grecją mistrzostwo Europy.

Czy drużynę RB Lipsk stać na sprawienie aż takiej sensacji? Zaskakujące wyniki to istota rywalizacji. Jest jednak jedna smutna wspólna cecha, która łączy wszystkie „mniejsze” kluby, które w pewnym momencie osiągnęły wynik ponad ich możliwości. Zwykle sezon lub dwa po tym ogromnym sukcesie przychodził kryzys i taki klub w najlepszym wypadku grał co roku o utrzymanie.

Trudno nam weryfikować po 10 kolejkach, bo brak w naszej redakcji jasnowidzów, ale gorąco trzymamy kciuki za beniaminka niemieckiej Bundesligi i bardzo liczymy, że sprawi jak najwięcej kłopotów bogatym rywalom. Piłka nożna byłaby przecież obrzydliwie nudna, gdyby zawsze wygrywali faworyci.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem