Piłka nożna: Przegląd kadr(y)

Kolejne mecze reprezentacji w ramach eliminacji do Mundialu w Rosji coraz bliżej. Na rozgrywki rodzimej Ekstraklasy musimy jeszcze poczekać kilka tygodni, ale większość naszych kadrowiczów gra już w swoich klubach zagranicznych. Jak im idzie? W większości spisują się bardzo dobrze. Naszą najmocniejszą od lat formacją jest pozycja bramkarza. I podobnie jest w przypadku tegorocznych poczynań

Kolejne mecze reprezentacji w ramach eliminacji do Mundialu w Rosji coraz bliżej. Na rozgrywki rodzimej Ekstraklasy musimy jeszcze poczekać kilka tygodni, ale większość naszych kadrowiczów gra już w swoich klubach zagranicznych. Jak im idzie?

W większości spisują się bardzo dobrze. Naszą najmocniejszą od lat formacją jest pozycja bramkarza. I podobnie jest w przypadku tegorocznych poczynań piłkarzy broniących drogi do bramki. Selekcjoner Adam Nawałka w ostatnim czasie korzysta z usług czterech zawodników.

Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Artur Boruc i Łukasz Skorupski nie zawodzą w swoich drużynach. Każdy z nich jest podstawowym piłkarzem w klubowej jedenastce. Co ciekawe, najwięcej pochwał już od dłuższego czasu zbiera Skorupski. Jego passa bez puszczonego gola trwa już 270 minut, co jak na występy w przeciętnym klubie (Empoli) jest wyczynem godnym pochwały.

Trochę gorzej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o naszych obrońców. Pewne miejsce w swoich drużynach mają Kamil Glik i Łukasz Piszczek. Ten drugi zdobył nawet gola w ostatnim ligowym meczu z Werderem Brema. Cały czas mocną pozycję w Bordeaux ma Igor Lewczuk. Kto wie? Może to on już niedługo zasłuży na pierwszy skład reprezentacji Polski? Nie najlepiej wygląda obecna sytuacja Rybusa, Bereszyńskiego i Salomona. Ta trójka musi walczyć o miejsce w składzie. Pomijamy w naszych rozważaniach Artura Jędrzejczyka i Michała Pazdana, bowiem obaj reprezentują barwy polskiego klubu.

Najwięcej problemów z regularną grą mają pomocnicy. Filary reprezentacji takie jak Krychowiak i Błaszczykowski praktycznie nie mają większych szans, żeby na ten moment pograć w swoich drużynach w większym wymiarze czasowym. Dodajmy do tego nieciekawą sytuację Kapustki i robi się spory problem. Na szczęście Kamil Grosicki gra sporo i prezentuje odpowiedni poziom. Nie ustępują mu za bardzo miejsca Piotr Zieliński i Karol Linetty. Regularnie gra też Paweł Wszołek. Ciekawe, czy jeśli sytuacja się utrzyma, to hierarcha w reprezentacji na tej pozycji zostanie zaburzona?

Jeśli chodzi o pozycję napastnika, to nie musimy się za bardzo martwić. Robert Lewandowski pokazał w weekend, że jest w fenomenalnej formie. Łukasz Teodorczyk ma pewne miejsce w pierwszym składzie, a Arkadiusz Milik ma już w przyszłym tygodniu być brany pod uwagę przy ustalaniu meczowej 18 – stki.

Pomimo tego, że kilku kluczowych piłkarzy nie gra w swoich klubach, to wydaje się, że selekcjoner Adam Nawałka ma na tyle duże pole manewru, że gra naszej reprezentacji nie powinna za bardzo ucierpieć. Co nie zmienia faktu, że gracze pokroju Błaszczykowskiego czy Krychowiaka powinni odgrywać pierwszoplanowe role w swoich zespołach.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem