Piłka nożna: Południowcy chcą do Rosji!

Ostatni tydzień upłynął nam na błogim odpoczynku od pojedynków w topowych ligach całej Europy. Delektowaliśmy się jednak spotkaniami towarzyskimi europejskich reprezentacji robiących ostatnie sprawdziany przed finałami Mistrzostw Europy. I trzeba przyznać, że jak na okres świąteczny były to dania dosyć lekkostrawne, Przyznacie sami bowiem, że było na co popatrzeć! Niezorientowani mogą pomyśleć, że w tym

Ostatni tydzień upłynął nam na błogim odpoczynku od pojedynków w topowych ligach całej Europy. Delektowaliśmy się jednak spotkaniami towarzyskimi europejskich reprezentacji robiących ostatnie sprawdziany przed finałami Mistrzostw Europy. I trzeba przyznać, że jak na okres świąteczny były to dania dosyć lekkostrawne, Przyznacie sami bowiem, że było na co popatrzeć! Niezorientowani mogą pomyśleć, że w tym czasie gwiazdy topowych europejskich klubów, którym nie dane z racji obywatelstwa będzie wzięcie udziału we francuskim turnieju, porozjeżdżały się po całym świecie korzystając z krótkiego urlopu. Nic bardziej mylnego! Otóż dla tego terminu FIFA przewidziała rozgrywki eliminacyjne do Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku dla federacji zrzeszonych.

Nie jest żadną tajemnicą, że z największym natężeniem czarodziejów futbolu mamy do czynienia w Ameryce Południowej. Messi, Neymar, Suarez, Bacca, Cavani, Vidal, James –  te nazwiska mogą wam wiele powiedzieć o poziomie rozgrywek CONMEBOL. W ciągu marcowego tygodnia byliśmy świadkami kilku rewelacyjnych pojedynków, ale zanim do nich przejdziemy kilka słów o zasadach eliminacji w Ameryce Południowej.  Losowanie grup eliminacyjnych do Mistrzostw Świata miało miejsce w lipcu ubiegłego roku w Sankt Petersburgu. Dla zespołów, o których piszemy, nie miało ono jednak większego znaczenia, gdyż w tej strefie w eliminacjach bierze udział tylko dziesięć zespołów, które zostały umieszczone w jednej grupie, gdzie rozgrywany jest mecz i rewanż. FIFA wprowadziła zasadę o odgórnym umieszczeniu Argentyny i Brazylii na miejscach 4. i 5., tak aby żadna z pozostałych ekip nie zagrała z nimi w odstępie kilku dni. Rywalizacja toczy się o cztery premiowane awansem na mundial miejsca, zespół zaś, który zajmie pozycję piątą zagra w barażach interkontynentalnych z drużyną z Oceanii. Eliminacje rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, a zakończą w październiku roku 2017. A oto ekipy, które mierzą się w walce o udział w Mistrzostwach Świata: Kolumbia, Chile, Paragwaj, Argentyna, Brazylia, Ekwador, Wenezuela, Boliwia, Peru, Urugwaj – kolejność według wylosowanych miejsc w grupie przed startem rozgrywek – na jej podstawie ułożono terminarz rozgrywek. Po sześciu kolejkach tabela przedstawia się naprawdę ciekawie, wystarczy wspomnieć, że w tym momencie Brazylia nie łapię się na mundial! Mamy trzech outsiderów – Wenezuelę, Boliwię i Peru – ekipy, których szanse na wyjazd do Rosji są bliskie zeru i z reguły są dostarczycielami punktów. Natomiast między pierwszym a siódmym miejscem są tylko cztery punkty różnicy! Widzieliście listę ekip – z pierwszej siódemki ciężko wskazać dwie, których nie chcielibyśmy zobaczyć na mistrzostwach. Po dwóch ostatnich kolejkach na prowadzenie w grupie wyszedł Urugwaj, który wygrał z Peru i zremisował z Brazylią. Po 25 minutach Canarinhos prowadzili już dwa zero, jednak kiedy w drużynie ma się Cavaniego i Suareza nie można żadnego spotkania spisywać na straty. Właśnie ta dwójka zanotowała po trafieniu i uratowała tak cenny punkt. Punkt ten pozwolił wyprzedzić liderujący do tej pory Ekwador, który nie popisał się w meczach z Paragwajem i Kolumbią – uciułał zaledwie jeden punkt. Jeśli mowa o zawodach, nie oczarowała również Brazylia – pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwo we wspomnianym już meczu z Urugwajem, a w spotkaniu z Paragwajem to ona musiała odrabiać dwubramkową stratę i udało się to dopiero w doliczonym czasie gry dzięki trafieniu Daniego Alvesa. Dwa remisy to nie jest wynik jakiego oczekiwali brazylijscy kibice. Do udanych mogą te kolejki zaliczyć Messi i spółka oraz James Rodriguez z ekipą. Argentyna i Kolumbia zdobyły komplet sześciu punktów i na tę chwilę oba składy mają miejsca w pierwszej piątce.

Nie możemy się już doczekać sierpniowych kolejek w CONMEBOL – Argentyna – Urugwaj czy Ekwador – Brazylia zapowiadają się na pojedynki będące kwintesencją południowego futbolu! Żal tylko, że z siedmiu ekip mających szansę na mundial, z dwiema będziemy musieli się pożegnać. Dlatego już dziś jesteśmy gotowi na zarywanie sierpniowych nocek żeby podziwiać magików z Ameryki Południowej!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem