Piłka nożna: Polacy nie mogą zlekceważyć rywali!

09.06.2017
Już jutro Polska zagra z Rumunią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w ramach eliminacji do Mundialu w Rosji. Po pięciu seriach spotkań w grupie E eliminacji mistrzostw świata 2018 Polska z 13 punktami pewnie prowadzi, a Rumunia z sześcioma zajmuje czwarte miejsce. Dla naszych jutrzejszych rywali, porażka w stolicy Polski może oznaczać

Już jutro Polska zagra z Rumunią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w ramach eliminacji do Mundialu w Rosji. Po pięciu seriach spotkań w grupie E eliminacji mistrzostw świata 2018 Polska z 13 punktami pewnie prowadzi, a Rumunia z sześcioma zajmuje czwarte miejsce. Dla naszych jutrzejszych rywali, porażka w stolicy Polski może oznaczać koniec marzeń o awansie na imprezę mistrzowską.

Co ciekawe, wszyscy z otoczenia reprezentacji Rumunii wypowiadają się z ogromnym szacunkiem o biało – czerwonych. Na kadrowiczów Nawałki spływają same komplementy i trudno usłyszeć o słabszych stronach polskiej drużyny. Nie wiemy, czy to kurtuazja, czy też chęć zdekoncentrowania naszego zawodników.

Remis to byłby cud. Czy mnie ucieszy, to okaże się jednak po meczu, ale patrząc z obecnej perspektywy, remis uznałbym za wygranie punktu. Polska jako najsilniejsza ekipa w grupie pozostaje faworytem. Robert Lewandowski, to najlepszy napastnik świata.

Wolałbym mieć jego w drużynie niż Neymara czy Luisa Suareza. A przecież to nie tylko snajper. Trzeba popatrzeć, jak wypracowuje bramki, jaki ma charakter, jak profesjonalnie się zachowuje” – tak wypowiada się selekcjoner Rumunii Christoph Daum, w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Adam Nawałka musi uważać, aby jego zawodnicy nie uwierzyli, że są zwycięzcami jeszcze przed meczem. Musimy przecież pamiętać o tym, jak zagraliśmy z Kazachstanem i Armenią. W tamtych spotkaniach też byliśmy znacznymi faworytami, ale na murawie nie wyglądało to już tak różowo.

Rumuni będę podwójnie zmotywowani, bo dla nich to jest mecz o wszystko. Wiedzą, że mają małe szanse na wygranie grupy, ale liczą na drugie miejsce i grę w barażach. Dodatkowo po wysokiej porażce u siebie czują respekt przed nami i na pewno nie zagrają otwartej piłki. A ponieważ to zespół dobrze wyszkolony technicznie, będziemy musieli uważać na ich kontrataki, bo będą w tym groźni” – powiedział Waldemar Prusik, cytowany przez portal polsatsport.pl.

Jeśli Polska jest tak klasową drużyną, jak pokazują światowe rankingi i uważają reprezentanci Rumunii, to powinniśmy wygrać bez problemu. Jeśli jednak zlekceważymy rywali, to możemy nawet przegrać.

Rumunia to zespół na dobrym poziomie i jeśli pozwoli się im na swobodne poruszanie się po boisku, to mogą być bardzo groźni. Oby podopieczni Adama Nawałki „wybili” im marzenia o mistrzostwach świata w Rosji bardzo szybko i skutecznie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem