Piłka nożna: Plotki, ploteczki. Czy Lewy opuści Bayern?

Praktycznie co okienko transferowe mamy tę samą historię. Po Roberta Lewandowskiego ustawia się kolejka chętnych i napastnik reprezentacji Polski przebiera w ofertach. O ile jeszcze rok temu mało prawdopodobne było, żeby nasz kapitan zmienił barwy klubowe, o tyle teraz rozmowy mogą być już bardziej zażarte. Wielu polskich dziennikarzy uważa, że to ostatni dzwonek dla Lewandowskiego,

Praktycznie co okienko transferowe mamy tę samą historię. Po Roberta Lewandowskiego ustawia się kolejka chętnych i napastnik reprezentacji Polski przebiera w ofertach. O ile jeszcze rok temu mało prawdopodobne było, żeby nasz kapitan zmienił barwy klubowe, o tyle teraz rozmowy mogą być już bardziej zażarte. Wielu polskich dziennikarzy uważa, że to ostatni dzwonek dla Lewandowskiego, jeżeli ten chce odejść z Monachium.

– Robert Lewandowski ma z Bayernem Monachium ważny kontrakt, który niedawno przedłużył do 2021 roku. Bayern nie myśli o sprzedaży Lewandowskiego ani też nie odbył w tej sprawie rozmów z żadnym klubem. Jeśli inne kluby prowadziły rozmowy z zawodnikiem, mogą być narażone na kary ze strony FIFA. Agent piłkarza zapewnił nas, że takie rozmowy nie miał jednak miejsca – to oficjalne oświadczenie Bayernu Monachium w tej sprawie.

Wszystko się zgadza – Lewandowski podpisał kilka miesięcy temu nowy kontrakt z Bayernem i obecna umowa wiąże Polaka z niemieckim klubem do 30 czerwca 2021 roku. Sam Lewy podobno od dłuższego czasu myśli jednak o przenosinach do Realu Madryt, gdyż marzy mu się wygranie Ligi Mistrzów. Dyskusje na temat jego transferu do Realu pojawiły się ostatnio po raz kolejny, gdyż od kilku dni madrycka prasa informuje, że mistrzów Hiszpanii miałby opuścić Crisitiano Ronaldo. Wtedy znalazłyby się środki na kupienie Lewego. Jego wartość rynkowa według portalu Transfermarkt to 80 milionów euro, ale wątpliwie, by takie pieniądze wystarczyły, aby pozyskać kapitana biało-czerwonych. Jeżeli Real faktycznie chciałby mieć w swoich szeregach Lewandowskiego, musiałby zdecydowanie głębiej sięgnąć do kieszeni.

W brytyjskiej prasie pojawiła się wczoraj informacja, że zainteresowanie Lewandowskim wykazuje Chelsea Londyn i Manchester United. Mało prawdopodobne, by Lewy zdecydował się na przenosiny właśnie do Anglii, bo nadrzędnym celem są dla niego osiągnięcia sportowe. Finansowo bowiem żaden obecnie klub na świecie (może poza klubami chińskimi) nie jest w stanie zaoferować Lewemu większych pieniędzy niż Bayern. Chcąc w ciągu dwóch-trzech lat wygrać LM, opcja United i Chelsea raczej odpada. Wydaje się małorealne, by któryś z tych zespołów okazał się w niedalekiej przyszłości najlepszy w Europie.

Temat pewnie będzie niejednokrotnie wracał podczas zbliżającego się wielkimi krokami okienka transferowego, ale nie liczymy specjalnie na to, że Lewego cokolwiek powie dziennikarzom na temat swojej przyszłości. Raczej spodziewamy się, że będą to oklepane formuły w stylu „To Bayern jest moim klubem, na razie skupiam się tylko na tym, co obecnie ma miejsce”. Pamiętamy doskonale, w jaki sposób odbywał się jego transfer do Bayernu Monachium. Spekulowano na ten temat, a wszystko odbyło się po cichu i dopiero gdy przenosiny do Bawarii stały się faktem, dowiadywaliśmy się stopniowo o kulisach tej decyzji. Wcześniej trudno było doszukiwać się jakichkolwiek przecieków w tej sprawie.

Nie spoglądamy rzecz jasna naszemu napastnikowi w metrykę, ale Lewy ma 29 lat i jest w najlepszym dla piłkarza wieku. Jeżeli faktycznie chce jeszcze w swojej karierze zmienić klub, to teraz wydaje się na to najlepszy moment. Z drugiej strony – nowy kontrakt, status gwiazdy w Bayernie i życiowa forma. Ciepła posadka i piękna kariera, która pisze się na naszych oczach.

Trudna decyzja. Sami nie wiemy, co byśmy zrobili na miejscu naszego kapitana. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Kursy związane z przyszłością Cristiano Ronaldo i Roberta Lewandowskiego opublikował LVBET. Co ciekawe, pewniakiem według bukmachera jest pozostanie Portugalczyka w Realu. Lewy ma największe szanse na dołączenie do Chelsea Londyn. Cała oferta tutaj.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem