Piłka nożna: Perfekcjonista Lewandowski rozstrzelał Rumunów

Polacy pokonali Rumunów 3:1, a to oznacza, że wyjazd na Mundial do Rosji jest praktycznie przesądzony. Wszystkie bramki dla naszej reprezentacji zdobył niezawodny w ostatnim czasie Robert Lewandowski. Porażka naszych wczorajszych rywali oznacza dla nich koniec marzeń o udziale w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Przed tym spotkaniem zastanawialiśmy się, czy podopieczni Adama Nawałki nie zlekceważą swoich

Polacy pokonali Rumunów 3:1, a to oznacza, że wyjazd na Mundial do Rosji jest praktycznie przesądzony. Wszystkie bramki dla naszej reprezentacji zdobył niezawodny w ostatnim czasie Robert Lewandowski. Porażka naszych wczorajszych rywali oznacza dla nich koniec marzeń o udziale w przyszłorocznych mistrzostwach świata.

Przed tym spotkaniem zastanawialiśmy się, czy podopieczni Adama Nawałki nie zlekceważą swoich przeciwników. Osiągając tak pewne zwycięstwo udowodnili, że są naprawdę klasową drużyną. Wysokie pozycje w światowych rankingach nie wydają się przesadzone.

„Mieliśmy konkretny plan. W obronie graliśmy wysokim pressingiem, szybko odbieraliśmy piłkę, próbowaliśmy rozgrywać akcje dynamicznym atakiem. Stworzyliśmy sobie bardzo dużo dobrych sytuacji. Zmiany popsuły nam organizację gry.

Musimy przeanalizować tę końcówkę, żeby nie dać przeciwnikowi ani przez chwilę pomyśleć, że może strzelić bramkę, czy w ogóle nam zagrozić. Jest duża radość ale bez euforii. Mam nadzieję, że następne mecze pokażą, że robimy postęp i gramy coraz lepiej” – skomentował występ swoich podopiecznych trener Adam Nawałka, cytowany przez WP SportoweFakty.

Kolejne spotkanie Biało – Czerwoni rozegrają 1 września w Kopenhadze z Danią. Jeśli odniosą kolejne zwycięstwo, to rozgrywany trzy dni później w Warszawie pojedynek z Kazachstanem może być ostatecznym przypieczętowaniem awansu na Mundial. Oby Robert Lewandowski cały czas utrzymywał się w tak wyśmienitej formie, jaką zaprezentował w dniu wczorajszym.

Ta wypowiedź naszego kapitana pokazuje, że jest on perfekcjonistą: „Wszystko zależy od nas. Jesteśmy 10. drużyną rankingu FIFA, dlatego nie możemy sobie pozwalać na bieganie za piłką przez ostatnie piętnaście minut meczu. Pokazuje to, że mamy nad czym pracować. Nie wykorzystujemy do końca naszego potencjału” – cytuje onet.pl.

Myślę, że reprezentacja Polski bezpośrednio zakwalifikuje się do mistrzostw świata w Rosji i uważam, że będzie miała na nich spore szanse. Polacy ciężko na to zapracowali” – skomentował szkoleniowiec Rumunów, Christoph Daum.

Nam nie pozostaje nic innego, jak zgodzić się z opinią niemieckiego selekcjonera i ostrzyć sobie zęby na kolejne świetne mecze z udziałem podopiecznych Adama Nawałki. Dziękujemy!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem