Piłka nożna: Panie Szymonie, jesteśmy dumni!

Często jesteśmy w ostatnich miesiącach dumni z naszych reprezentantów, o Robercie Lewandowskim to już w ogóle rozpisują się wszystkie portale w naszym kraju. Występ na Euro, Legia w Lidze Mistrzów, historyczny ranking FIFA, do tego Zbigniew Boniek, który został członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA. Generalnie jesteśmy rozpieszczani, choć trzeba przyznać, że przed długi czas nasza pozycja

Często jesteśmy w ostatnich miesiącach dumni z naszych reprezentantów, o Robercie Lewandowskim to już w ogóle rozpisują się wszystkie portale w naszym kraju. Występ na Euro, Legia w Lidze Mistrzów, historyczny ranking FIFA, do tego Zbigniew Boniek, który został członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA. Generalnie jesteśmy rozpieszczani, choć trzeba przyznać, że przed długi czas nasza pozycja w światowym futbolu nie wyglądała najlepiej.

Wczoraj świat obiegła informacja, że Szymon Marciniak, czyli nasz eksportowy sędzia w Europie, będzie arbitrem głównym w spotkaniu pomiędzy Juventusem Turyn, a FC Barceloną. Warto w tym momencie przypomnieć, że to właśnie Polak był rozjemcą w pierwszym spotkaniu pomiędzy PSG a właśnie Blaugraną. Dwa szlagiery w ciągu dwóch miesięcy – nieźle.

Podczas gdy nasi gracze coraz lepiej radzą sobie za granicami Polski, kolejni piłkarze stanowią o sile rodzimego futbolu w najlepszych ligach świata, to nigdy nie mieliśmy sędziego, który prowadziłby spotkania o największą stawkę. Marciniak, który nie tak dawno temu dopiero wchodził do sędziowskiego świata, dziś jest jedną z wiodących osob w swojej profesji.

„Daję Marciniakowi rok i on poprowadzi bardzo ważny mecz podczas wielkiej imprezy. Mówię o finale Ligi Mistrzów, Ligi Europy lub zaistnieje podczas mundialu w Rosji. Pierluigi Collina ceni Polaka, doskonale widzi jego mocne strony. Lubi charyzmatycznych sędziów, sam przecież taki był. Widzi jego rozwój, docenia progres, który wykonuje” – to wypowiedź Tomasza Smokowskiego na temat Marciniaka w poniedziałkowym programie „Misja Futbol”. Patrząc racjonalnie – nic dodać nic ująć.

Dotychczasową karierę Szymona Marciniaka można wypunktować tak:

 • 30 marca 2011 roku – debiut jako sędzia międzynarodowy (Mistrzostwa Europy U-17 Francja-Białoruś)
 • 24 lipca 2012 roku – debiut w eliminacjach do Ligi Mistrzów (FC Ventspils-Molde FK)
 • 11 września 2012 roku – debiut w rozgrywkach FIFA (eliminacje MŚ 2014 Portugalia – Azerbejdżan)
 • 14 marca 2015 – nomiacja do turnieju głównego Mistrzostwa Europy U-21 (3 mecze w tym finał)
 • 15 grudnia 2015 – nominacja do turnieju głównego EURO 2016
 • lipiec 2016 – nominanownay jako sędzia techniczny do Superpucharu Europy 2016

Do tego już 17 meczów w Lidze Mistrzów. Jeżeli chodzi o ten sezon, to też nie wygląda to najgorzej. Z resztą – sprawdźcie sami:

 • AS Roma – FC Porto
 • Atletico Madryt – Bayern Monachium
 • Olympique Lyon – Juventus Turyn
 • Real Madryt – Borussia Dortmund
 • PSG – FC Barcelona

Jak widzicie – same szlagiery. Co najważniejsze – Marciniak ma w Europie bardzo dobrą opinie. Dowód? Proszę bardzo:

Czyli przez świetnych bramkarzy, znakomitej klasy napastnika, solidnych pomocników i obrońców teraz dorobiliśmy się światowej klasy sędziego. Brakuje nam tylko trenera, który zabłyszczy w Europie. Ktoś chętny?

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem