Piłka nożna: Osłabiony Real powalczy z Deportivo

Teoretycznie – zwykły mecz ligowy. Rzadko kiedy zapowiadamy spotkanie Realu Madryt, gdy Królewscy mierzą się z rywalem pokroju Deportivo La Coruna. Tym razem mamy jednak swoje wytłumaczenie. Dosyć niecodzienne bowiem będzie to widowisko.

Real Madryt do meczu z Deportivo przystępuje bez swoich kilku kluczowych piłkarzy. W kadrze Los Blancos na sobotnie spotkanie zabrakło bowiem miejsca dla Cristiano Ronaldo, Karima Benzemy, Garetha Bale’a i Luki Modrica.

Z jednej strony nie dziwimy się. Real ma szeroką ławkę rezerwowych, a Deportivo to nie jest zbyt wymagający rywal. Z drugiej jednak, od kiedy do madryckiej drużyny dołączyli Ronaldo wraz z Benzemą (2009 rok), a w 2013 roku ekipę Królewskich wzmocnił Bale to tylko raz zdarzyło się, żeby w spotkaniu ligowym żaden z nich nie zagrał choćby minuty. Ten mecz odbył się 11 maja 2014 roku, a rywalem Realu była Celta Vigo. Blancos przegrali tamten mecz 0:2.

MADRID, SPAIN - APRIL 23: Karim Benzema of Real Madrid celebrates scoring the opening goal during the UEFA Champions League semi-final first leg match between Real Madrid and FC Bayern Muenchen at the Estadio Santiago Bernabeu on April 23, 2014 in Madrid, Spain. (Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

I tak sobie myślimy – Real jest liderem La Liga i gra mecz na własnym stadionie przeciwko słabemu zespołowi, którzy jeszcze w tym sezonie nie wygrał na wyjeździe. Ale czy mimo wszystko Zidane nie postąpił zbyt nonszalancko? Królewscy tydzień temu bardzo cieszyli się z remisu przeciwko Barcelonie, dzięki czemu Ci nie zmniejszyli dystansu punktowego dzielącego obie ekipy. Dziś – Zidane powołuje kadrę na kolejny mecz pomijając swoich trzech najlepszych piłkarzy.

Bale nie może zagrać z powodu kontuzji kostki, której nabawił się poczas jednego z ostatnich spotkań ligowych. Sytuacja zdrowotna Cristiano, Benzemy i Modrica jest jednak bardzo dobra, a Zidane całej trójce postanowił dać odpoczynek ze względu na dużą intensywność spotkań. Sam na konferencji prasowej krótko skomentował politykę rotacji podczas spotkania z Deportivo:

“Mamy wiele meczów i wszyscy są teraz gotowi do gry. Jutro odpocznie kilku innych graczy.”

Decyzja Zidane’a jest dosyć kontrowersyjna, gdyż żaden z trójki nieobecnych na dzisiejsze spotkanie, nie rozegrał w tym sezonie największej ilości minut w ekipie Realu. Najbardziej “zapracowani”  piłkarze w sobotę powinni wystąpić od pierwszej minuty. W tej klasyfikacji prowadzi Raphael Varane (1649 minut), a drugie miejsce zajmuje Dani Carvajal (1629). Cristiano plasuje się co prawda na trzeciej pozycji (1481), ale już Benzema i Modric wyraźnie odstają od najlepszych piłkarzy w tym zestawieniu. Francuz jest dopiero na 10. miejscu (1115), a Chorwat na 11. (997).

I oczywiście starając się zachować zdrowy rozsądek i na chłodno kalkulując wszystkie fakty jesteśmy prawie pewni, że Real ten mecz i tak wygra, i i tak dopisze do swojego punktowego dorobku trzy kolejne oczka. Zaczynamy się jednak zastanawiać, co by było, gdyby Deportivo jakimś cudem zremisowało lub wygrało? Czy Zidane miałby tyle odwagi, by publicznie przyznać się do błędu?