Piłka nożna: Odwagi Panowie!

Dzisiaj o godzinie 19 – stej w Amsterdamie dojdzie do rewanżowego meczu w ramach 1/16 Ligi Europy pomiędzy Ajaxem i Legią Warszawa. W rozegranym tydzień temu spotkaniu przy ulicy Łazienkowskiej padł bezbramkowy remis. Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy? Jeśli podopieczni Jacka Magiery „przejdą” dalej, to dokonają historycznej rzeczy w polskiej piłce. Klub z

Dzisiaj o godzinie 19 – stej w Amsterdamie dojdzie do rewanżowego meczu w ramach 1/16 Ligi Europy pomiędzy Ajaxem i Legią Warszawa. W rozegranym tydzień temu spotkaniu przy ulicy Łazienkowskiej padł bezbramkowy remis. Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy?

Jeśli podopieczni Jacka Magiery „przejdą” dalej, to dokonają historycznej rzeczy w polskiej piłce. Klub z naszego kraju jeszcze nigdy nie awansował do 1/8 finału tych rozgrywek. Na pewno „Wojskowi” nie są wymieniani jako faworyci. Do tego dochodzi ich fatalna postawa w ostatnim przegranym ligowym meczu z Ruchem Chorzów 1:3. W Amsterdamie zabraknie Miroslava Radovicia, który pauzuje za kartki.

Pomimo tych „niedogodności” Jacek Magiera nie traci optymizmu: „Zrobimy wszystko, by osiągnąć dobry rezultat. Wydaje mi się, że przed każdym meczem mam takie same podejście. Zawsze chcemy zwyciężać i prezentować odpowiedni styl. Każdy z piłkarzy jest szczęściarzem, że może występować w Lidze Mistrzów i Europy. Jeśli coś jest smaczne, to chce się to jeść. Liczę, że zobaczymy atrakcyjny mecz, bo miliony Polaków będą trzymać za nas kciuki. Nie możemy mieć żadnej presji, bo dlaczego? Nie boimy i nie będziemy się bali. Odwaga jest początkiem sukcesu, a nam odwagi nie brakuje.”

Ajax po spotkaniu z Legią wygrał ligowy mecz z Vitesse, przez co jest nadal niepokonany w tym roku. W lidze holenderskiej piłkarze prowadzeni przez Petera Bosza zajmują drugie miejsce. W krajowych rozgrywkach radzą sobie doskonale wygrywając mecz za meczem. Szkoleniowiec jednak nie lekceważy dzisiejszych rywali:

Nie ćwiczyliśmy rzutów karnych. Chcemy wygrać w trakcie regulaminowych 90 minut. Trudno powiedzieć czemu stwarzamy sobie mniej szans w ofensywie, niż jesienią. Musimy to nadal analizować i poprawić. Przeciwnicy znają nasz sposób gry i trudno będzie się wzajemnie zaskakiwać. Widzieliśmy i analizowaliśmy ostatni mecz Legii z Ruchem. Znamy wynik, który trochę nas zaskoczył, podobnie jak przebieg tego spotkania. Myślimy jednak tylko o kolejnym meczu. Najpierw musimy pokonać mistrzów Polski. Legię stać na awans, nie można jej lekceważyć.”

Czy Legia sprawi dzisiaj niespodziankę i awansuje do 1/8 Ligi Europy? Taki rezultat, to byłoby coś fantastycznego. Trzeba postawić sprawę jasno: Ajax Amsterdam to nie jest jakaś wielka drużyna, natomiast w tym momencie ich szansę są zdecydowanie większe niż „Wojskowych”. Co nie zmienia faktu, że gdybyśmy tak zawsze stawiali sprawę, to nikt nie marzyłby o remisie z Realem Madryt i pokonaniu Sportingu Lizbona. Tak więc odwagi Panowie!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem