Piłka nożna: Nawałka, Boniek – dziękujemy!

Pewnie nie wiele osób (poza samym Zbigniewem Bońkiem) mogło przypuszczać, że nominacja na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki przyniesie takie profity. Polacy potrafią grać jak równy z równym z każdą drużyną na świecie, nasi piłkarze stanowią o sile europejskich zespołów, a bilety na mecze kadry rozchodzą się w zawrotnym tempie. W dzisiaj opublikowanym rankingu

Pewnie nie wiele osób (poza samym Zbigniewem Bońkiem) mogło przypuszczać, że nominacja na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki przyniesie takie profity. Polacy potrafią grać jak równy z równym z każdą drużyną na świecie, nasi piłkarze stanowią o sile europejskich zespołów, a bilety na mecze kadry rozchodzą się w zawrotnym tempie.

W dzisiaj opublikowanym rankingu FIFA Polska plasuje się na 14. miejscu. To najwyższa lokata drużyny narodowej w historii tego zestawienia. Tym warto odnotować ten sukces, bowiem Adam Nawałka przez trzy lata swojej pracy potrafił awansować aż o 64. pozycje!

Wydaje się, że teraz jest najlepszy moment na osiągnięcie naprawdę dużego wyniku w znaczącym turnieju. Obecnie Polacy są liderami grupy eliminacyjnej do Mundialu w Rosji. Z dorobkiem 10 punktów wyprzedzają Czarnogórę, Danię, Rumunię, Armenię i Kazachstan. Do zakończenia kwalifikacji jeszcze daleka droga, ale trudno sobie wyobrazić, aby Roberta Lewandowskiego i spółki zabrakło na mistrzostwach świata.

Wielki wynik był już o włos na ostatnim Euro 2016 we Francji. Tam jednak los nie pomógł w serii rzutów karnych podczas ćwierćfinałowej konfrontacji  z Portugalią. Teraz szczęście nie jest już podopiecznym Adama Nawałki potrzebne. Prezentują oni obecnie taki poziom, że powinni poradzić sobie z każdym rywalem.

Tymczasem Prezes PZPN – Zbigniew Boniek także nie próżnuje. Popularny „Zibi” zamierza odgrywać ważną rolę w we władzach piłkarskich również poza granicami naszego kraju. 5 kwietnia podczas Kongresu w Helsinkach „sternik” polskiej piłki będzie ubiegać się o wejście do ścisłego grona osób podejmujących decyzje w europejskiej federacji piłkarskiej. Wydaje się, że ma spore szanse.

Na dzisiaj trudno sobie wyobrazić lepszy duet niż Boniek – Nawałka. Ci Panowie potrafili odbudować znaczenie polskiej piłki w wydaniu reprezentacyjnym. Wykonano tytaniczną pracę i osiągnięto bardzo dużo. Co najlepsze, cały czas wydaje się, że to nie jest jeszcze szczyt możliwości tych ludzi. Głęboko wierzymy, że najlepsze dopiero przed nami.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem