Piłka nożna: Milik i Zieliński nie pomogą na Euro U-21

A miało być tak pięknie. Jeszcze niedawno w szerokiej kadrze ogłoszonej przez Marcina Dornę na młodzieżowe mistrzostwa Europy, w składzie znaleźli się wszyscy najlepsi polscy piłkarze w tej grupie wiekowej (U-21). Niestety, teraz już wiemy, że w tym turnieju nie zobaczymy prawdopodobnie dwóch zawodników włoskiego SSC Napoli: Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Wspomniana dwójka miała

A miało być tak pięknie. Jeszcze niedawno w szerokiej kadrze ogłoszonej przez Marcina Dornę na młodzieżowe mistrzostwa Europy, w składzie znaleźli się wszyscy najlepsi polscy piłkarze w tej grupie wiekowej (U-21). Niestety, teraz już wiemy, że w tym turnieju nie zobaczymy prawdopodobnie dwóch zawodników włoskiego SSC Napoli: Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego.

Wspomniana dwójka miała dołączyć do kadry prowadzonej przez Marcina Dornę dopiero po eliminacyjnym spotkaniu „dorosłej” reprezentacji, które odbędzie się 10 czerwca na Stadionie Narodowym. Biało – czerwoni zmierzą się z Rumunią. Jako, że młodzieżowe mistrzostwa Europy są poza oficjalnym kalendarzem rozgrywek, to włoski klub nie ma obowiązku zwalniania swoich piłkarzy.

Dyrektor sportowy Napoli – Cristiano Giuntoli napisał w liscie: „W odpowiedzi na powołania Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego na młodzieżowe mistrzostwa Europy […] chcielibyśmy poinformować, że SSC Napoli nie wyraża zgody na wyjazd obu zawodników na turniej. Mieliśmy więcej niż 50 oficjalnych meczów w tym sezonie, a następny rozpocznie się już 30 czerwca.

Wtedy nasi piłkarze rozpoczną przygotowania do sezonu 2017/18. Jako że młodzieżowe mistrzostwa Europy nie znajdują się w oficjalnym kalendarzu FIFA, kluby nie są zobowiązania do wysłania piłkarzy na ten turniej. Nie możemy mieć tych piłkarzy w klubie dopiero w drugiej połowie lipca. Chcielibyśmy z góry podziękować za współpracę w tej sprawie i mamy nadzieję, że wkrótce otrzymamy od Państwa odpowiedź” – cytuje fragmenty tej publikacji „Przegląd Sportowy”.

Wygląda więc na to, że piłkarze SSC Napoli zamiast zagrać w turnieju, który odbędzie się w Polsce, to prosto ze spotkania z Rumunią,udadzą się na urlop. W całej sprawie starał się jeszcze interweniować prezes PZPN – Zbigniew Boniek. Jednak jak twierdzi, jego rozmowy z włoską drużyną nie zdały się na wiele.

Marcin Dorna będzie miał do dyspozycji jeszcze kilka znaczących nazwisk, które mogą okazać się bardzo pomocne w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Są to przede wszystkim tacy zawodnicy jak: Kapustka, Linetty, Stępiński, Kownacki czy Dawidowicz. Liczymy na Was Panowie!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem