Piłka nożna: „Męczarnie” Manchesteru United, Ajax i Anderlecht z awansem

Dzisiaj odbędą się losowania kolejnej fazy pucharowej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. We wczorajszych meczach tych drugich rozgrywek wielu niespodzianek nie było. Największa z nich, to brak awansu AS Roma, ale ta drużyna mierzyła się przecież z mocnym Olympique Lyon. Ponad to, w najlepszej ósemce zobaczymy między innymi: Manchester United, Ajax Amsterdam i Anderlecht Bruksela.

Kibice zgromadzeni wczoraj na Stadio Olimpico liczyli na bardzo przyjemny i radosny wieczór. Niestety, ich „ulubieńcy” pomimo dzielnej postawy i przytłaczającej przewagi nie awansowali do ćwierćfinału. Włoski zespół wygrał 2:1, ale w pierwszym meczu odniósł wyjazdową porażkę 2:4. Tym samym, w kolejnej fazie rozgrywek zobaczymy drużynę Macieja Rybusa (Polak był poza kadrą meczową).

Ciężką przeprawę miał wczoraj Manchester United. „Czerwone Diabły” po remisie w pierwszym meczu  z FK Rostów 1:1 miały odnieść pewne zwycięstwo na Old Trafford. Skończyło się na wymęczonym 1:0 po trafieniu Juana Maty.

Było trudno. Rostów grał dobrze i postawił nam trudne warunki, zwłaszcza w drugiej połowie. Sądzę jednak, że w pierwszej połowie graliśmy wystarczająco dobrze, by spróbować trafić do siatki. Wykreowaliśmy kilka szans, ale gol padł dopiero w drugiej połowie. Jesteśmy jednak szczęśliwi, bo pokazaliśmy dziś nasze poświecenie dla drużyny” – powiedział strzelec zwycięskiej bramki w rozmowie z MUTV.

Głośno jest w ostatnim czasie o Łukaszu Teodorczyku. Polak, co prawda wczoraj bramki nie zdobył, ale jego Anderlecht Bruksela, po raz drugi pokonał APOEL Nikozja 1:0 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Europy.

Dalej grają również pogromcy warszawskiej Legii – Ajax Amsterdam. Holenderski zespół wygrał wczoraj na własnym stadionie z FC Kopenhaga 2:0 i to wystarczyło, aby zameldować się wśród ośmiu najlepszych drużyn tej edycji.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wewnątrz niemieckiej rywalizacji pomiędzy Borussią Moenchengladbach i Schalke 04 Gelsenkirchen . Po dwóch remisach (1:1, 2:2) dalej będzie grać drużyna z Gelsenkirchen.

Losowanie ¼ już dzisiaj o godzinie 13:00