Piłka nożna: Mecz nr 1000 w karierze Gianluigiego Buffona!

Jakiś czas temu pisaliśmy tekst z okazji jego urodzin i przypomnieliśmy najbardziej spektakluarne momenty w karierze. Było o dwóch finałach Champions League, których nie udało się wygrać, zdobyciu mistrzostwa świata i wielu innych meczach, dzięki którym Gigi jest dziś tym bramkarzem, którego mamy okazję podziwiać. Przyznamy się bez bicia jednak, że umknął nam jeden fakt.

Jakiś czas temu pisaliśmy tekst z okazji jego urodzin i przypomnieliśmy najbardziej spektakluarne momenty w karierze. Było o dwóch finałach Champions League, których nie udało się wygrać, zdobyciu mistrzostwa świata i wielu innych meczach, dzięki którym Gigi jest dziś tym bramkarzem, którego mamy okazję podziwiać. Przyznamy się bez bicia jednak, że umknął nam jeden fakt. On już wtedy było bardzo blisko tego, żeby na boisko wyjść po raz tysięczny (!!!). Wczoraj – jak gdyby nigdy nic – właśnie to uczynił. Historia napisała się na naszych oczach.

Taki plakat po wczorajszym spotkaniu Włochów z Albańczykami (2:0) zamieściła na swojej stronie oficjalna strona UEFA.  Niech kwintesencją długowieczności Buffona będzie to, że dwaj bramkarze, którzy znaleźli się na ławce rezerwowych Włochów w tym spotkaniu, czyli Gianluigi Donnarumma i Alex Meret, mają łącznie mniej lat niż Buffon. Legendarny bramkarz liczy już 39 wiosen, a obaj dżentelemeni – 38.

Pisaliśmy o Buffonie jakiś czas temu. Konkretnie 28 stycznia, gdy ten obchodził urodziny. Oto fragment:

„Gdy Buffon debiutował w reprezentacji Włoch, to Ameryką rządził Bill Clinton, nikt nie miał pojęcia kim jest Adam Małysz i że za trzy lata Finowie wymyślą legendarną Nokię 3310. Tak, mówimy o 1997 roku, czyli patrząc na szybko biegnący czas – moment to niemalże prehistoryczny. W tym czasie kadrę Włoch prowadziło ośmiu trenerów, a przez drużynę przewinęła się niezliczona ilość piłkarzy.”

Chcieliśmy rozpisać wszystkie liczby Buffona w dotychczasowej karierze, by pokazać, jak z wybitnym zawodnikiem mamy do czynienia. Szperaliśmy długo po internecie, przeglądaliśmy Twittera i znaleźliśmy to. Liczby włoskiego bramkarza na jednej grafice.

168 meczów w kadrze – z obecnie grających piłkarzy na świecie nie ma nikogo, kto mógłby pochwalić się lepszym rezultatem. Iker Casillas do wczoraj miał taki sam wynik, ale Buffon już go przeskoczył. Nic nie wskazuje na to, by wychowanek Realu Madryt wrócił do łask i bronił dostępu do bramki La Furja Roja. Gigi natomiast, jak wino – im starszy, tym lepszy.

Postanowiliśmy pójść krok dalej i zobaczyć, którzy piłkarze na świecie zakładali częściej reprezentacyjny trykot, niż Gianluigi Buffon. My nie mamy wątpliwości – tę klasyfikacje włoski bramkarz niedługo też będzie otwierał.

 

A już zupełnie na koniec ostatnia grafika. Włosi słyną z tego, że mają zawodników, którzy bardzo długo grają w piłkę. Coś nam się wydaję, że zaraz w tej „długowieczności” Buffon będzie najlepszy na całym Półwyspie Apenińskim.

Wam też się wydaje, że to tylko kwestia sezonu?

Cytując słynne powiedzenie Mateusza Borka: Historia pisze się na naszych oczach. I niech się pisze, nie mamy nic przeciwko temu.

Grande Gigi!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem