Piłka nożna: Lechia Tomaszów z trzecią wygraną z rzędu

Trzecie zwycięstwo z rzędu w ligowych rozgrywkach odnieśli piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka w spotkaniu 30. kolejki I grupy III ligi pokonali na stadionie im. Braci Gadajów w Tomaszowie Mazowieckim rezerwy Jagiellonii Białystok 2:0 (1:0). Komplet punktów zielono-czerwonym zapewnili Paweł Wolski i Marcin Gawron. Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 8.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 8. minucie po przejęciu piłki na własnej połowie i wymianie podań Kamila Szymczaka z Marcinem Mireckim, ten drugi przerzucił piłkę na prawe skrzydło. Tam spokojnie przyjął ją Paweł Wolski i po wejściu w pole karne oddał strzał w długi róg, którego nie zdołał obronić Krzysztof Karpieszuk. Optyczna przewaga należała do gospodarzy. To Lechia miała więcej klarownych sytuacji od przyjezdnych. Swoich szans na podwyższenie rezultatu nie wykorzystali m.in.: Marcin Mirecki i Paweł Magdoń. Rezerwy Jagiellonii nie potrafiły przeprowadzić żadnej groźnej akcji. Większość gry toczyła się w środkowej strefie boiska lub przedpolem karnym piłkarzy z Białegostoku. W 35. minucie silny strzał z dystansu oddał Jakub Rozwandowicz, a futbolówkę z kłopotami na rożny odbił Karpieszuk. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Bartosza Widejkę piłka odbiła się od poprzeczki.

Drugą połowę od odważnych ataków rozpoczęli przyjezdni. Białostocczanie starali się szybko odrobić straty. W 50. minucie Emil Łupiński oddał silny strzał z dystansu, a piłka o centymetry przeleciała nad poprzeczką bramki Dawida Kędry. Niecały kwadrans później ponownie przed szansą stanął Łupiński. Tym razem zawodnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał głową, ale czujnie na linii bramkowej stał Kędra, który złapał piłkę. W odpowiedzi po szybkiej kontrze piłkę wzdłuż bramki zagrał Wolski, a Mirecki strzelił nad poprzeczką. Obraz gry długo się nie zmieniał. Goście z Białegostoku ambitnie próbowali wyrównać, natomiast Lechia starała się kontrolować przebieg gry, licząc głównie na kontry i stałe fragmenty gry. W 87. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki posłał Marcin Gawron i tomaszowianie prowadzili 2:0. Rezultat od tego momentu nie uległ już zmianie i trzecie zwycięstwo z rzędu zielono-czerwonych stało się faktem.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok 2:0 (1:0)

Bramki: Paweł Wolski 8, Marcin Gawron 87