Piłka nożna: Kolejny sprawdzian kadry młodzieżowej!

Być może wielu z Was już zapomniało o tym, że w przyszłym roku odbędą się w Polsce  Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do lat 21. Trochę o tej imprezie w ostatnim czasie ucichło, uwaga wszystkich (co zresztą całkiem normalne) jest zwrócona na pierwszą drużynę. Warto jednak przypomnieć najważniejsze fakty związane z tym turniejem. Mistrzostwa Europy

Być może wielu z Was już zapomniało o tym, że w przyszłym roku odbędą się w Polsce  Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do lat 21. Trochę o tej imprezie w ostatnim czasie ucichło, uwaga wszystkich (co zresztą całkiem normalne) jest zwrócona na pierwszą drużynę. Warto jednak przypomnieć najważniejsze fakty związane z tym turniejem.

Mistrzostwa Europy w Polsce odbędą się w dniach 16 – 30 czerwca 2017 roku. Udział w nich weźmie reprezentacja biało-czerwonych, która jako gospodarz jest zwolniona z kwalifikacji, oraz 11 innych drużyn narodowych, które zostaną wyłonione w eliminacjach rozpoczętych wiosną bieżącego roku. Łącznie podczas całej imprezy zostanie rozegranych 21 meczów.

Turniej odbędzie się w sześciu polskich miastach: Bydgoszczy, Kielcach, Gdyni, Tychach, Lublinie i w Krakowie. Będą w nim mogli zagrać zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 1994 roku. Jak spojrzymy, na kogo możemy liczyć z polskich piłkarzy, to trzeba przyznać, że jest w kim wybierać.

No bo tacy piłkarze jak: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Paweł Dawidowicz czy Mariusz Stępiński, to wszystko gracze, którzy są lub byli w składzie pierwszej reprezentacji. Podobno jest spora szansa, że wyżej wymienieni zawodnicy wystąpią w tej prestiżowej imprezie.

bartosz-kapustka750

Szkoleniowcem kadry jest Marcin Dorna. Tegoroczny bilans występów tej reprezentacji, to dwie wygrane i remis. Ostatnią ekipą, która potrafiła pokonać biało-czerwonych byli Ukraińcy. Dlaczego o tym wspominamy? Bo dzisiaj będzie doskonała okazja do rewanżu!

Już o godzinie 17:30 zmierzymy się z naszymi ostatnimi „pogromcami”. Kilka dni później kolejny test, tym razem z Czarnogórą. Tak przed tymi spotkaniami wypowiedział się trener naszej kadry:

Przed nami dwa kolejne bardzo ważne sprawdziany, które pomogą odpowiednio przygotować się do młodzieżowych mistrzostw Europy, które już w 2017 roku odbędą się w Polsce. Zagramy w miastach, które będą gospodarzami tego turnieju. Będzie to więc test sportowy, ale i logistyczny. W Bydgoszczy zmierzymy się z Ukrainą, a w Gdyni z rówieśnikami z Czarnogóry. To wymagający rywale, których szanujemy. Chcemy jednak zaprezentować się z jak najlepszej strony.”

dorna-marcin-portret-laczy-nas-pasja

Warto nie zapominać o reprezentacji młodzieżowej. W końcu to bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu. Na dziś nie brakuje w niej zawodników prezentujących międzynarodowy poziom. Mamy nadzieję, że spełnią pokładane w nich nadzieje i będziemy mogli im kibicować w drodze do wielkiego finału!

Kliknij tutaj i wygraj podwójny bilet na Polska – Armenia!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem