Piłka nożna: Kapustka trafi do Bundesligi czy Serie A?

Na zeszłorocznych mistrzostwach Europu we Francji Bartosz Kapustka zrobił furorę. Od pierwszego spotkania z Irlandią Północną zachwycił wielu obserwatorów. Dobra postawa na tej imprezie zaowocowała transferem z Cracovii do drużyny sensacyjnego mistrza Anglii – Leicester City. Tam jednak prawie w ogóle nie gra, dlatego teraz łączony jest z takimi zespołami jak FC Koeln i Lazio

Na zeszłorocznych mistrzostwach Europu we Francji Bartosz Kapustka zrobił furorę. Od pierwszego spotkania z Irlandią Północną zachwycił wielu obserwatorów. Dobra postawa na tej imprezie zaowocowała transferem z Cracovii do drużyny sensacyjnego mistrza Anglii – Leicester City. Tam jednak prawie w ogóle nie gra, dlatego teraz łączony jest z takimi zespołami jak FC Koeln i Lazio Rzym.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Kiedy Polak debiutował w nowej drużynie w towarzyskim meczu przeciwko FC Barcelonie nikt nie mógł przypuszczać, że to będzie jedna z niewielu okazji w nadchodzącym sezonie, aby zobaczyć go w niebieskiej koszulce klubowej. Niestety, 20 – latek wciąż nie zdążył zadebiutować w Premier League, a w sumie zagrał tylko 3 razy. Do rozgrywek Ligi Mistrzów nie został nawet zgłoszony.

Przede mną dwa miesiące ciężkiej pracy i do końca sezonu będę robił wszystko, co w mojej mocy, żeby przekonać do siebie trenera. Jeśli się nie uda, usiądziemy do rozmów i będziemy się zastanawiać nad moją przyszłością. Chcę grać w piłkę i regularnie wychodzić na boisko. To nie jest najlepszy okres w mojej przygodzie z piłką, ale jestem w dobrym klubie, w dobrej lidze i to dla mnie duże doświadczenie.

Nie traktuję Leicester City jako porażki. To raczej nauka na przyszłość. Jeśli znów miałbym podjąć decyzję o transferze z Cracovii do Leicester City, to podjąłbym taką samą. W Anglii mogłem się nauczyć więcej niż w ekstraklasie. Same treningi z takimi zawodnikami to przyjemność i nauka” – powiedział Kapustka podczas ostatniego zgrupowania kadry U – 21 w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Według informacji „Przeglądu Sportowego” agent piłkarza Bartłomiej Bolek przebywał ostatnio w Kolonii na rozmowach z tamtejszym klubem. Niemiecka drużyna zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli Bundesligi.

Realny wydaje się także kierunek włoski. „Corriere dello Sport” poinformowało, że skauci Lazio Rzym byli zachwyceni występem Kapustki w towarzyskim meczu z Włochami (U-21) rozgrywanym w Krakowie.

Polak jest jeszcze młodym zawodnikiem. W tym wieku najważniejsze są regularne występy. Wydaje się, że zmiana klubu jest w jego przypadku nieunikniona. Kapustka ma zadatki na świetnego piłkarza, ale do jego rozwoju niezbędne są minuty spędzone na boisku.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem