Piłka nożna: Już jutro start zgrupowania przed meczem z Czarnogórą

Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie przed meczem z Czarnogórą (26 marca w Podgoricy) w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018. Na chwilę obecną, Biało – Czerwoni z dorobkiem 10 punktów są liderami w grupie E. Nasi rywale są na drugiej pozycji i mają na swoim koncie 7 „oczek”. Selekcjoner Adam Nawałka nie zaskoczył swoim wyborem podczas

Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie przed meczem z Czarnogórą (26 marca w Podgoricy) w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018. Na chwilę obecną, Biało – Czerwoni z dorobkiem 10 punktów są liderami w grupie E. Nasi rywale są na drugiej pozycji i mają na swoim koncie 7 „oczek”.

Selekcjoner Adam Nawałka nie zaskoczył swoim wyborem podczas powoływania zawodników na to spotkanie. W reprezentacji Polski nie ma niespodzianek. Kadrowiczów czeka trudny mecz, ale jeśli zagrają na swoim wysokim poziomie, to powinni zdobyć kolejne 3 punkty.

Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem i takim samym celem, czyli walką o trzy punkty. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze specyfiki tego meczu, bo stadion w Podgoricy to trudny teren. Dlatego przez cały mecz musimy wykonywać założenia taktyczne. W Podgoricy trzeba wytrzymać ciśnienie, ale jednocześnie dobrze grać w piłkę” – powiedział PAP polski szkoleniowiec.

Jedyne co powinno martwić polskich kibiców, to brak regularnej gry w swoich klubach  Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka. Pytanie tylko, czy Adam Nawałka im zaufa, czy też szansę na grę dostaną inni piłkarze. Wydaje się jednak, że dawno w naszej kadrze nie było tak wielu dobrych piłkarzy i nawet brak gry wspomnianej dwójki, nie powinien mieć aż tak wielkiego wpływu na rywalizację z Czarnogórą.

Trener naszych rywali – Ljubisa Tumbaković jest podobnego zdania: „Kiedy myślimy o Polsce, to pierwsze skojarzenie to Lewandowski. I jest to oczywiście zrozumiałe. Moi współpracownicy i ja bylibyśmy szczęśliwi, jeśli naszym problemem byłby tylko Lewandowski. Polska jednak ma świetny zespół, wielu piłkarzy z tej reprezentacji gra w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Praktycznie na każdej pozycji mają kogoś takiego i nie przez przypadek liderują w naszej grupie” – dodał w rozmowie serbskojęzyczną redakcją telewizji SportKlub.

Polskich piłkarzy czeka trudna przeprawa, jednak pokazywali już niejednokrotnie, że obecnie są w stanie rywalizować z każdą reprezentacją na świecie. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem