Piłka nożna: Grzegorz Krychowiak nie zagra z Czarnogórą!

„Nie zagra” – to jedno z najczęstszych haseł, które możemy zaobserwować na portalach sportowych. Grzegorz Krychowiak, bo o nim mowa, nabawił się urazu żeber i nie wystąpi w spotkaniu z Czarnogórą. Od jakiegoś czasu nie było wiadomo, czy pomocnik reprezentacji Polski będzie brany pod uwagę przy zestawianiu przez Adama Nawałki wyjściowego składu na mecz w

„Nie zagra” – to jedno z najczęstszych haseł, które możemy zaobserwować na portalach sportowych. Grzegorz Krychowiak, bo o nim mowa, nabawił się urazu żeber i nie wystąpi w spotkaniu z Czarnogórą. Od jakiegoś czasu nie było wiadomo, czy pomocnik reprezentacji Polski będzie brany pod uwagę przy zestawianiu przez Adama Nawałki wyjściowego składu na mecz w Podgoricy. Teraz, przynajmniej w teorii, problem sam się rozwiązał. Krychowiak poleciał już do Paryża.

Pierwsze pogłoski o tym, że Krychowiak może zmagać się z urazem, pojawiły się już wczesnym rankiem. Wtedy w sieci gruchnęła plotka, jakoby pomocnik miał problemy z żebrami. Co ciekawe, podczas wczorajszego treningu sam zainteresowany nie sygnalizował żadnych problemów. Po wieczornym treningu zrobiono jednak badania, z których wyszło, że piłkarz nie jest zdolny do gry.

Czy Krychowiak wystąpiłby w Podgoricy od pierwszej minuty? Wydaje się, że tak. Tak przynajmniej donoszą dziennikarze przebywający na zgrupowaniu reprezentacji. Piłkarz, który nie gra prawie w ogóle w swoim klubie, zdecydował się na przesunięcie do drużyny rezerw, żeby tam łapać rytm meczowy. Spotkanie reprezentacji miał być dla niego okazją do zademonstrowania swoich umiejętności i pokazania się z dobrej strony. Jacek Jaroszewski, czyli lekarz reprezentacji przyznał, że mimo odczuwalnego bólu Krychowiak zdecydował się wziąć udział we wtorkowych zajęciach. Uraz, z którym Polak się zmaga, wymaga jednak trzytygodniowej przerwy.

Czy to jest strata dla reprezentacji Polski? Trudno powiedzieć, gdyż nie wiadomo, w jakiej obecnie dyspozycji jest Polak. Jeżeli pomocnik prezentowałby się tak, jak podczas finałów mistrzostw Europy, to jego absencja z pewnością byłaby sporym osłabieniem. W sytuacji jednak, gdy i Karol Linetty i Piotr Zieliński prezentują się dobrze, ta luka może zostać wypełniona bez obniżenia poziomu prezentowanego przez kadrę. Wielce prawdopodobne, że Adam Nawałka zdecyduje się na grę trójką pomocników w środka pola i wariant z tylko jednym napastnikiem. Jeżeli tak się stanie, to faworytem do zajęcia wolnego miejsca w pomocy jest Krzysztof Mączyński.

Na koniec mała ciekawostka. Grzegorz Krychowiak zagrał jak do tej pory we wszystkich 19 meczach o stawkę za kadencji Adama Nawałki. Co jeszcze bardziej zaskakujące, w każdym z tych spotkań zagrał od 1 do 90 minuty. Żaden z pozostałych kadrowiczów nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

Czy brak Krychowiaka będzie bardzo widoczny? Czy reprezentacja Polski jest w stanie wygrać z Czarnogórą bez jednego ze swoich liderów?

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem