Piłka nożna: Grają Lech i Legia!

Po tym co na ligowych boiskach zobaczyliśmy wczoraj, dziś nasze apetyty są jeszcze bardziej wyostrzone. Niedzielne mecze zapowiadają się bardzo ciekawie, gdyż na boisku zobaczymy Legię i Lecha. Oba zespoły w odmiennych nastrojach przystąpią do tych spotkań.

Pierwsi na boisko wyjdą piłkarze Lecha, których rywalami będzie drużyna Korony Kielce. Podopieczni Nenada Bjelicy będą chcieli zrehabilitować się za porażkę sprzed tygodnia z Jagiellonią, która zakończyła ich fantastyczną serię czterech zwycięstw z rzędu.

Korona to zespół, który nie lubi kompromisów. Z osiemnastu dotychczasowych gier złocisto-krwiści tylko dwukrotnie dzielili się punktami ze swoimi przeciwnikami. Siedem razy byli górą i dziewięć razy musieli uznać wyższość swoich oponentów. Ostatnio przegrali na wyjeździe z Piastem 0:1, by poprzednie trzy spotkania wygrać. Kielczanie dwoma ostatnimi w tym roku meczami chcą poprawić swoją 10. obecnie lokatę w tabeli.

kucharczyk-ofoe-guilherme-legia-laczy-nas-pasja

Dzisiejszym daniem głównym będzie konfrontacja Piasta Gliwice z Legią Warszawa. Co ciekawe, obie ekipy do ostatniej kolejki poprzedniego sezonu walczyły o tytuł mistrzowski i ich rywalizacja emocjonowała wszystkich kibiców Ekstraklasy. Dziś oba zespoły są jednak po przeciwległych biegunach, gdyż Gliwiczanie cały czas z niepokojem zerkają za plecy i kontrolują dystans dzielący ich do strefy spadkowej, a Legia coraz śmielej patrzy na szczyt tabeli.

Z pewnością mistrzowie Polski do niedzielnego meczu podejdą zbudowani zwycięstwem z Lidze Mistrzów ze Sportingiem Lizbona. Gra Legii w ostatnim czasie wygląda bardzo dobrze i tego pozytywnego wrażenia nie zamazuje nawet ostatni remis przed własną publicznością z Wisłą Płock. Od kiedy Jacek Magiera jest sternikiem Wojskowych, Ci wygrali sześć z ośmiu meczów ligowych.

Klasę Legii docenia Sasa Zivec, który komplementował stołeczną ekipę podczas przedmeczowej konferencji prasowej:

“Wydaje mi się, że obecna drużyna Legii jest najlepszą w historii warszawskiego klubu. Występowali w Lidze Mistrzów, gdzie byli skazywani na porażkę, ale udowodnili, że są dobrym zespołem i osiągnęli dobry rezultat awansując do Ligi Europy. Możemy się tylko cieszyć, że zagramy z nimi w niedzielę. Nie mamy nic do stracenia – możemy tylko zyskać, a takie mecze lubimy najbardziej.”

Niepewny jest występ dwóch piłkarzy Legii w meczu z Piastem. Mowa o Adamie Hlousku i Guilherme. Obaj narzekali już na urazy przed spotkaniem ze Sportingiem, jednak wtedy zagrać musieli. Niewykluczone, że dziś Jacek Magiera da im wolne.

Komentarze