Piłka nożna: Forum Polskiego Futbolu [+GALERIA]

Dzisiaj na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, miało miejsce niezwykłe spotkanie najważniejszych osób z branży polskiej piłki nożnej. Byli też liczni goście z zagranicy. Za nami I edycja „Forum Polskiego Futbolu”. My byliśmy tam dzięki uprzejmości LV BET Zakłady Bukmacherskie, które było jednym z jego sponsorów. Cała inicjatywa ma na celu wskazanie kierunku, w

Dzisiaj na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, miało miejsce niezwykłe spotkanie najważniejszych osób z branży polskiej piłki nożnej. Byli też liczni goście z zagranicy. Za nami I edycja „Forum Polskiego Futbolu”. My byliśmy tam dzięki uprzejmości LV BET Zakłady Bukmacherskie, które było jednym z jego sponsorów.

Cała inicjatywa ma na celu wskazanie kierunku, w jakim powinien zmierzać polski futbol w najbliższych latach, aby zrobić znaczący krok w przód. Jak wiadomo, nasza reprezentacja ma ostatnio dobrą passę, ale niestety stan, w jakim znajduje się piłka klubowa jest co najwyżej mierny.

W spotkaniu brało udział wielu ludzi, którzy na co dzień mają decydujący wpływ na rozwój piłki nożnej w Polsce. Nie zabrakło prezesa PZPN – u Zbigniewa Bońka, ministra sportu – Witolda Bańki, czy szefa Ekstraklasy – Dariusza Marca.

Forum podzielono na cztery główne części: „Strategia”, „Jakościowy futbol”, „Innowacje” oraz „Pieniądze”. Całość imprezy była prowadzona przez Dariusza Szpakowskiego, a poszczególne panele wspomagane były wiedzą innych znanych dziennikarzy, takich jak: Rafał Patyra czy Tomasz Włodarczyk.

Zbigniew Boniek poruszył na forum kilka ciekawych kwestii. Prezes PZPN zwrócił uwagę, że wszyscy najlepsi młodzi zawodnicy w naszym kraju „uciekają” na Zachód. Trzeba zrobić tak, żeby zaproponować im takie warunki, jakie dostają zagranicą. Posłużył się tutaj przykładem warszawskiej Legii, w której składzie, w meczu Ligi Mistrzów Polacy występowali tylko w formacji defensywnej.

Właściciel Legii, Dariusz Miodulski zauważył z kolei, że  musimy zacząć wyznaczać sobie w zarządzaniu naszym futbolem konkretne cele. Dodał też, że przez lata polska piłka była źle prowadzona. Od kilku lat ta sytuacja ulega na szczęście znaczącej poprawie.

Ważny głos w dyskusji zabrał Jacek Bednarz, który obecnie pracuje dla „Ekstraklasy”. Podkreślił, że trzeba współpracować z ludźmi, którzy mają doświadczenie i odnieśli sukces. „Nie ma przecież nic prostszego, jak uczenie się od mądrzejszych od siebie” – dodał.

Dużo zainteresowania wzbudziła część poświęcona roli innowacji i technologii we współczesnej piłce. Omawiane były narzędzia, z jakich mogą korzystać zarówno zawodnicy, jak i osoby kierujące futbolowym biznesem. Nowe technologie są również bardzo przydatne w kontaktach z kibicami i potencjalnymi sponsorami.

W ogólnej dyskusji zwracano uwagę na potrzeby zmian w prawie, które mogą się przysłużyć w szukaniu nowych środków finansowania polskiej piłki. Wskazano tutaj między innymi ustawę o organizacji imprez masowych oraz zmianę ustawy hazardowej.

Aby pomóc naszemu futbolowi niezbędne są chęci, wspólna wizja i cierpliwość oraz czerpanie z wzorców innych. Inicjatywę oceniamy za jak najbardziej słuszną i z pewnością możemy już zapowiedzieć, że weźmiemy udział w II edycji Forum już w przyszłym roku.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem