Piłka nożna: Emocje jak na grzybach, Bayern gra z Atletico

Nie będziemy ściemniać – czujemy spory zawód. Mieliśmy nadzieję, że dzisiaj będziemy emocjonować się jeszcze europejską piłką. Może nie wszystkimi meczami, ale stawialiśmy, że obejrzymy przynajmniej jedno spotkanie o stawkę. O pierwsze miejsce w grupie. Liczyliśmy po cichu, że dopiero szósta seria gier rozstrzygnie, kto był w grupie lepszy – Bayern czy Atletico. Zamiast o

Nie będziemy ściemniać – czujemy spory zawód. Mieliśmy nadzieję, że dzisiaj będziemy emocjonować się jeszcze europejską piłką. Może nie wszystkimi meczami, ale stawialiśmy, że obejrzymy przynajmniej jedno spotkanie o stawkę. O pierwsze miejsce w grupie. Liczyliśmy po cichu, że dopiero szósta seria gier rozstrzygnie, kto był w grupie lepszy – Bayern czy Atletico. Zamiast o pełną pulę i wielki prestiż w Monachium piłkarze będą jednak grali dziś o skrzynkę śliwek.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Po losowaniu swoją uwagę od razu skierowaliśmy w stronę grupy D. Tam bowiem do wybranego z pierwszego koszyka Bayernu dołączyło Atletico, czyli finalista poprzedniej edycji Champions League. Dodatkowym smaczkiem rywalizacji dodawał fakt, że obie drużyny spotkały się w półfinale w maju. Wtedy Robert Lewandowski i spółka musieli uznać wyższość bandy Simeone.

Porównań obu momentów sezonu nie doszukiwaliśmy się. Tam walka o finał, tu grupowa kopanina. Żeby jednak nie umiejszać stawki jesiennych spotkań w Lidze Mistrzów, chcemy przypomnieć, że zwycięzca grupy na wiosnę będzie mierzył się z któryś zespołów z drugiego miejsca. Dodatkowo rewanż rozegra na własnym boisku.

Zadaliśmy sobie trudu i sprawdziliśmy, ile zespołów, które wyszły z drugiego miejsca w grupie, awansowały do ćwierćfinału CL w ostatnich 10 latach. Wyszło nam coś takiego:

Sezon 2006/2007 – 3 drużyny z drugiego miejsca w grupie awansowały do ćwierćfinału,

Sezon 2007/2008 – 2,

Sezon 2008/2009 – 3,

Sezon 2009/2010 – 3,

Sezon 2010/2011- 1,

Sezon 2011/2012 – 2,

Sezon 2012 – 2013 – 2,

Sezon 2013/2014 – 0,

Sezon 2014/2015 – 2,

Sezon 2015/2016 – 2,

Czyli, jak widzimy – lepiej grupę wygrać. Tylko 25% zespołów, które nie wygrały grupy, awansowały później do ćwierćfinału.

Jako, że jesteśmy lekko zaskoczeni, że tak łatwo i w zasadzie bez oporu Bayern przegrał bój z Atletico o grupowy piedestał, postanowiliśmy również sprawdzić, kiedy ostatnio Bawarczycy nie wygrali swojej grupy w Champions League. Uwaga, uwaga! Miało to miejsce w sezonie 2009/2010, czyli siedem lat temu.

muller-laczy-nas-pasja

Chcielibyśmy napisać, że odliczamy godziny do tego spotkania, odświeżamy co kilka minut strony klubowe obu zespołów i namiętnie szukamy przecieków na twitterze odnośnie awizowanych składów, ale nie – absolutnie nas to nie grzeje. Oczywiście, że mecz obejrzymy i pewnie kilka razy w ciągu 90 minut zdarzy nam się zapomnieć i wrzasnąć, gdy Robert będzie blisko strzelenia gola, ale tak w gruncie rzeczy to wszystko, co wydarzy się w Monachium traktujemy na miękko, bez emocji.

I tak zastanawiamy się, czy równy dystans do tego, co wydarzy się wieczorem będzie miał również Carlo Ancelotti. Czy chce z twarzą pożegnać 2016 rok na europejskich boiskach, czy myślami jest już przy sobotnim meczu z Wolfsburgiem.

Bo dziś w najgorszym wypadku Bayern może przegrać, choć to i tak nie będzie miało żadnego znaczenia. Ewentualna porażka w sobotę może spowodować, że już na początku grudnia sroga zima zawita do Monachium. Taka, której nie pamiętają nawet najwierniejsi fani Bawarczyków.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem