Piłka nożna: Ekstraklasa czas start!

No i wreszcie wraca! Już dzisiaj od godziny 18 – stej będziemy mogli oglądać naszą rodzimą Ekstraklasę. Musimy przyznać, że co by o tej polskiej lidze nie mówić, to jeśli się jest kibicem sportu, to jakiś mecz (pewnie nie jeden) uznawanej przez wielu za najbardziej nieprzewidywalną ligi świata wypada obejrzeć. Oczywiście grają już najlepsze ligi

No i wreszcie wraca! Już dzisiaj od godziny 18 – stej będziemy mogli oglądać naszą rodzimą Ekstraklasę. Musimy przyznać, że co by o tej polskiej lidze nie mówić, to jeśli się jest kibicem sportu, to jakiś mecz (pewnie nie jeden) uznawanej przez wielu za najbardziej nieprzewidywalną ligi świata wypada obejrzeć.

Oczywiście grają już najlepsze ligi europejskie, jednak przy wszystkich „jej” minusach Ekstraklasę ogląda się dobrze. Tym bardziej, że czeka nas runda, w której dowiemy się, jakie miejsca zajmą poszczególne zespoły na koniec sezonu. A jest to na pewno ciekawszy fragment rozgrywek, niż sam ich początek.

Dzisiaj przed nami dwa spotkania: Ruch Chorzów zagra z Cracovią oraz Lech Poznań zmierzy się z Termalicą Nieciecza. Na początek spotkanie „na dole” ligowej tabeli. W Chorzowie „Niebiescy” zagrają z „Pasami”. Porażka którejś z tych dwóch drużyn jeszcze bardziej pogorszy ich sytuacje. Nikt w takim meczu nie powinien odstawiać nogi.

Na Śląsku z pewnością liczą na skuteczność wypożyczonego z Legii – Jarosława Niezgody. Ten piłkarz w jedenastu spotkaniach swojego zespołu zdobył siedem bramek i zaliczył dwie asysty. Cracovia w poprzedniej rundzie prezentowała się bardzo słabo. Na pewno jeśli podopieczni Jacka Zielińskiego zdobyliby w Chorzowie 3 punkty, to mogłoby to dodać im sporo wiary we własne możliwości.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w Poznaniu pomiędzy „Kolejorzem”, a Termalicą. To mecz pomiędzy piątym i czwartym zespołem ligowej tabeli. W stolicy Wielkopolski wszyscy liczą na to, że podopieczni Nenada Bjelicy włączą się jeszcze do walki o tytuł mistrza kraju. Sam szkoleniowiec sporo wymaga od swoich zawodników:

„ Muszę mieć całkowitą dyscyplinę. Uważam, że praca piłkarza jest wyjątkowo przyjemna. Czasem wystarczy, że będziesz się poświęcał przez 75 minut dziennie i tyle. Po prostu bajka. Wszyscy inni ludzie pracują osiem godzin albo nawet dłużej, żeby na koniec miesiąca dostać dużo mniejsze wynagrodzenie. Bycie piłkarzem to najlepsza robota, jaką możesz sobie wymarzyć, dlatego wymagam, by przez ten krótki czas moi zawodnicy byli maksymalnie skoncentrowani. I żeby okazywali szacunek swoim współpracownikom, klubowi i kibicom, którzy przychodzą dla nich na stadion.”

Czesław Michniewicz nie dokonał transferów w przerwie zimowej. Z drużyny odszedł tylko obrońca – Pavel Stano. Ich siłą powinno być zgranie i dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Czy to wystarczy, aby ograć Lecha w Poznaniu?

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem