Piłka nożna: Dla kogo finał Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21?

O tym, że jesteśmy rozczarowani postawą Polaków pisaliśmy już kilkukrotnie. Miłośników piłki nożnej jest jednak w naszym kraju na tyle dużo, że z pewnością znajdą się wśród Was chętni na obejrzenie dzisiejszych półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21. Przed nami mecze: Anglia – Niemcy (godz. 18) oraz Hiszpania – Włochy (godz. 21). Jako pierwsi na murawę

O tym, że jesteśmy rozczarowani postawą Polaków pisaliśmy już kilkukrotnie. Miłośników piłki nożnej jest jednak w naszym kraju na tyle dużo, że z pewnością znajdą się wśród Was chętni na obejrzenie dzisiejszych półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21. Przed nami mecze: Anglia – Niemcy (godz. 18) oraz Hiszpania – Włochy (godz. 21).

Jako pierwsi na murawę wyjdą dzisiaj reprezentanci Anglii i Niemiec. Te dwie nacje od dawien dawna toczą ze sobą pasjonującą rywalizację na najważniejszych imprezach piłkarskich na świecie. Publiczność zgromadzona na stadionie miejskim w Tychach powinna być więc zadowolona.

Anglicy wygrali „polską” grupę i w trzech spotkaniach stracili zaledwie jednego gola. Skuteczna obrona, to coś, co może zaważyć na końcowym sukcesie w konfrontacji, z tak dobrą drużyną, jak Niemcy.

Reprezentanci Anglii wykorzystali wolny dzień w turnieju i postanowili odwiedzić muzeum Auschwitz-Birkenau. Miejsce zrobiło spore wrażenie na całej drużynie: „To była bardzo poruszająca wizyta. Wiedzę o tym miejscu zaszczepiono nam w szkole. Słuchanie i uczenie się o holokauście to jednak jedno, ale dopiero przyjazd do Auschwitz uświadamia skalę całego tego okrucieństwa” – powiedział kapitan reprezentacji  James Ward-Prowse, w rozmowie z WP SportoweFakty.

Nasi zachodni sąsiedzi, zajęli drugie miejsce w swojej grupie ustępując jedynie Włochom. Co jak co, ale niemiecka drużyna ma mentalnie wpojone zwycięstwo w każdym meczu. Bez względu na kategorię wiekową i rangę imprezy, piłkarze grający na co dzień w Bundeslidze walczą zawsze o najwyższą stawkę.

Wieczorem w Krakowie zmierzą się reprezentacje Hiszpanii i Włoch. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego zawsze błyszczeli w turniejach rangi młodzieżowej. Nie inaczej jest i tym razem. W fazie grupowej okazali się najlepszą drużyną, notując komplet zwycięstw. Bez kłopotów rozprawili się z zespołami: Portugalii, Serbii i Macedonii.

Ich rywale, jakimi są Włosi również wygrali swoją grupę. Przydarzyła im się jednak jedna „wpadka”. Doznali nieoczekiwanej porażki z Czechami (1:3 – przyp. red). Udowodnili jednak, że świetnie radzą sobie z presją i udało im się dostać do strefy medalowej. Zapowiada się ciekawa konfrontacja pomiędzy kombinacyjnym i ofensywnym futbolem, a uważną grą w obronie i świetnymi kontratakami.

Serwis LV BET Zakłady Bukmacherskie ocenił szanse drużyn w tych spotkaniach. Według analityków faworytami na awans do wielkiego finału są zespoły Niemiec i Hiszpanii (https://lvbet.pl/sports/betting/prematches/5/485/3303/1297087/86/).

A jaka jest Wasza opinia?

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem