Piłka nożna: Czy talent Skorupskiego rozbłyśnie na dobre w przyszłym roku?

Łukasz Skorupski to Ślązak z krwi i kości. Urodził się w Zabrzu i to właśnie w tym mieście rozpoczął przygodę z poważną piłką. Kiedy bronił w Ekstraklasie to uchodził za spory talent, ale nikt pewnie nie spodziewałby się, że kilka lat później będzie wybierany jako najlepszy bramkarz Serie A. I to grając w bardzo słabej

Łukasz Skorupski to Ślązak z krwi i kości. Urodził się w Zabrzu i to właśnie w tym mieście rozpoczął przygodę z poważną piłką. Kiedy bronił w Ekstraklasie to uchodził za spory talent, ale nikt pewnie nie spodziewałby się, że kilka lat później będzie wybierany jako najlepszy bramkarz Serie A. I to grając w bardzo słabej drużynie.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Wielu wypominało mu incydent, kiedy w barze „Lorneta z Meduzą” po wpuszczeniu dwóch goli w spotkaniu z Lechią Gdańsk popularny „Skorupa” wdał się w bójkę z jednym z innych gości tego lokalu.

Już w czasach, kiedy jego trenerem w Górniku był obecny selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, to dostrzegano w nim wielkie możliwości. Szkoleniowiec wtedy mówił o nim: „Mnie uderza skala jego talentu. Jego zdolność ruchowa jest ponadprzeciętna. Łukasz dostał ten dar od losu. A czy z niego skorzysta? Czas pokaże. Niemniej ważne jest to, że ma świadomość, iż trzeba ciężko pracować. Teraz chodzi o to, żeby głowa była dobrze ułożona. Nikt z nas nie jest idealny, ale sztuka życia polega na tym, żeby wyciągać wnioski z popełnionych błędów.”

Lukasz-Skorupski-roma-laczy-nas-pasja

Wygląda na to, że Skorupski wszystko poukładał sobie w głowie. Wielu mówiło, że on ma spokojny charakter, ale jego problemem jest towarzystwo, w którym się obraca. Wyjazd do Włoch pozwolił mu skupić się tylko na pracy. I efekty przyszły bardzo szybko. Polak jest regularnie wyróżniany w wielu plebiscytach i klasyfikacjach.

Ostatnio międzynarodowy serwis Goal.com przygotował najlepszą jedenastkę pierwszej części sezonu Seria A. Obok gwiazd Juventusu, Romy i Napoli znalazło się miejsce także dla polskiego bramkarza Empoli. Z kolei, redakcja whoscored wybrała go do jedenastki tygodnia najmocniejszych lig europejskich.

W ostatnim czasie „Skorupa” dostaje powołania od Adama Nawałki. Na razie jest bramkarzem numer 4., po Fabiańskim, Szczęsnym i Borucu. Jednak tylko kwestią czasu wydaje się jego szybki awans w tym rankingu.

Wiele klubów jest zainteresowanych sprowadzeniem występującego w Empoli bramkarza do siebie. Mówi się o West Ham United, Torino, a także na powrót do AS Roma, z której jest wypożyczony. Zapowiada się, że rok 2017 będzie należał właśnie do Łukasza Skorupskiego.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem