Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Piłka nożna: Czy talent Skorupskiego rozbłyśnie na dobre w przyszłym roku?

Łukasz Skorupski to Ślązak z krwi i kości. Urodził się w Zabrzu i to właśnie w tym mieście rozpoczął przygodę z poważną piłką. Kiedy bronił w Ekstraklasie to uchodził za spory talent, ale nikt pewnie nie spodziewałby się, że kilka lat później będzie wybierany jako najlepszy bramkarz Serie A. I to grając w bardzo słabej

Łukasz Skorupski to Ślązak z krwi i kości. Urodził się w Zabrzu i to właśnie w tym mieście rozpoczął przygodę z poważną piłką. Kiedy bronił w Ekstraklasie to uchodził za spory talent, ale nikt pewnie nie spodziewałby się, że kilka lat później będzie wybierany jako najlepszy bramkarz Serie A. I to grając w bardzo słabej drużynie.

Wielu wypominało mu incydent, kiedy w barze „Lorneta z Meduzą” po wpuszczeniu dwóch goli w spotkaniu z Lechią Gdańsk popularny „Skorupa” wdał się w bójkę z jednym z innych gości tego lokalu.

Już w czasach, kiedy jego trenerem w Górniku był obecny selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, to dostrzegano w nim wielkie możliwości. Szkoleniowiec wtedy mówił o nim: „Mnie uderza skala jego talentu. Jego zdolność ruchowa jest ponadprzeciętna. Łukasz dostał ten dar od losu. A czy z niego skorzysta? Czas pokaże. Niemniej ważne jest to, że ma świadomość, iż trzeba ciężko pracować. Teraz chodzi o to, żeby głowa była dobrze ułożona. Nikt z nas nie jest idealny, ale sztuka życia polega na tym, żeby wyciągać wnioski z popełnionych błędów.”

Lukasz-Skorupski-roma-laczy-nas-pasja

Wygląda na to, że Skorupski wszystko poukładał sobie w głowie. Wielu mówiło, że on ma spokojny charakter, ale jego problemem jest towarzystwo, w którym się obraca. Wyjazd do Włoch pozwolił mu skupić się tylko na pracy. I efekty przyszły bardzo szybko. Polak jest regularnie wyróżniany w wielu plebiscytach i klasyfikacjach.

Ostatnio międzynarodowy serwis Goal.com przygotował najlepszą jedenastkę pierwszej części sezonu Seria A. Obok gwiazd Juventusu, Romy i Napoli znalazło się miejsce także dla polskiego bramkarza Empoli. Z kolei, redakcja whoscored wybrała go do jedenastki tygodnia najmocniejszych lig europejskich.

W ostatnim czasie „Skorupa” dostaje powołania od Adama Nawałki. Na razie jest bramkarzem numer 4., po Fabiańskim, Szczęsnym i Borucu. Jednak tylko kwestią czasu wydaje się jego szybki awans w tym rankingu.

Wiele klubów jest zainteresowanych sprowadzeniem występującego w Empoli bramkarza do siebie. Mówi się o West Ham United, Torino, a także na powrót do AS Roma, z której jest wypożyczony. Zapowiada się, że rok 2017 będzie należał właśnie do Łukasza Skorupskiego.