Piłka nożna: Czy kadrowiczów Dorny stać na zdobycie Mistrzostwa Europy?

Już dzisiaj reprezentacja Polski U-21 rozegra pierwszy mecz w ramach młodzieżowych mistrzostw Europy. Podopieczni Marcina Dorny zmierzą się ze Słowacją. Z grupy wychodzi tylko jej zwycięzca oraz jeden najlepszy zespół z drugiego miejsca. Nie można sobie pozwolić na żadne straty punktowe. Media i kibice w całej Polsce zastanawiają się, czy to pokolenie zawodników może nawiązać

Już dzisiaj reprezentacja Polski U-21 rozegra pierwszy mecz w ramach młodzieżowych mistrzostw Europy. Podopieczni Marcina Dorny zmierzą się ze Słowacją. Z grupy wychodzi tylko jej zwycięzca oraz jeden najlepszy zespół z drugiego miejsca. Nie można sobie pozwolić na żadne straty punktowe.

Media i kibice w całej Polsce zastanawiają się, czy to pokolenie zawodników może nawiązać do sukcesów z igrzysk olimpijskich  w Barcelonie, gdzie ówczesna „młodzieżówka” sięgnęła po srebrny medal. Teraz utalentowanych piłkarzy nie brakuje, a dodatkowo PZPN stworzył im świetne warunki do odpowiedniego przygotowania.

Chcemy jak najlepiej zaprezentować się na treningu, a później podczas meczu i kolejnych spotkań. Miałem przyjemność poznać tych chłopaków, gdy mieli 13-14 lat i wtedy też podchodziliśmy do meczów z taką samą dumą.

Nie będziemy składać żadnych deklaracji. Sytuacja będzie bardzo dynamiczna, a stawka wyrównana. W takich meczach, jak ze Słowacją, trudno wskazać faworyta” – powiedział trener Marcin Dorna, cytowany przez WP SportoweFakty.

Stawka drużyn na turnieju jest bardzo wyrównana. Ciężko wskazać głównego faworyta. Można jedynie pokusić się o stwierdzenie, że Polacy nie wylosowali najgorzej. Przypominamy, że reprezentacja zmierzy się w grupie ze Słowacją, Szwecją i Anglią. Udało się więc uniknąć Włochów i Hiszpanów.

Nie przewidujemy żadnych scenariuszy, szczególnie negatywnych. W piątek o godzinie 20:45 będziemy w optymalnej formie. Presja jest zawsze, to przecież profesjonalny sport. Piłkarze są na to przygotowani. W drużynie mamy przecież trzech graczy, którzy w zeszłym roku uczestniczyli w Euro 2016.

Jesteśmy podekscytowani. Nadchodzi moment wyzwania. Czujemy się optymalnie przygotowani. Jestem przekonany, że w piątek przed pierwszym gwizdkiem będziemy w doskonałej dyspozycji” – dodał selekcjoner, cytowany na łamach WP SportoweFakty.

Czy młodzi zawodnicy udowodnią, że stać ich na wielkie sukcesy? A może po raz kolejny będziemy mówili o zmarnowanym pokoleniu? Kto z tej drużyny wywalczy sobie miejsce w składzie kadry Nawałki na Mundial w Rosji? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za trochę ponad tydzień.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem