Piłka nożna: Czy już dzisiaj Ruch Chorzów przywita się z I ligą?

Tylko trzy mecze dzielą każdy zespół do zakończenia sezonu w piłkarskiej Ekstraklasie. Wczoraj pisaliśmy o rywalizacji o mistrzowski tytuł, dzisiaj będzie o walce o utrzymanie. Jest ku temu świetny powód, ponieważ popołudniu i wieczorem odbędą się dwa spotkania „grupy spadkowej”, w której aż 6 drużyn nie może być pewnych pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej. We

Tylko trzy mecze dzielą każdy zespół do zakończenia sezonu w piłkarskiej Ekstraklasie. Wczoraj pisaliśmy o rywalizacji o mistrzowski tytuł, dzisiaj będzie o walce o utrzymanie. Jest ku temu świetny powód, ponieważ popołudniu i wieczorem odbędą się dwa spotkania „grupy spadkowej”, w której aż 6 drużyn nie może być pewnych pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

We Wrocławiu, Śląsk podejmuje zdobywcę Pucharu Polski  – Arkę Gdynia. Atmosfera w obu klubach jest nie najlepsza. Spadek, dla którejś z tych drużyn, to byłaby katastrofa, dlatego to spotkanie jest bardzo istotne. Zespół, który przegra będzie już jedną nogą w I lidze.

Jedna i druga drużyna nie będzie nie wiadomo jak przygotowana fizycznie. To nie będzie łatwe spotkanie. Będą na pewno kluczowe momenty, takie jak stałe fragmenty gry, a nawet może rzut karny. Będąc szczerym, wydaje mi się, że jeśli my strzelimy pierwsi, rozpędzimy się. Jeśli Arka strzeli, to my zdołamy nadrobić.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nawet jeśli wygramy, to sytuacja nadal nie będzie wyjaśniona. Myślę, że z Cracovią będzie decydujące rozstrzygnięcie” – powiedział trener Śląska – Jan Urban, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

W drugim dzisiejszym meczu, Cracovia zagra u siebie z Ruchem Chorzów. Obie drużyny przegrały swoje ostatnie spotkania różnicą trzech bramek. W gorszej sytuacji są „Niebiescy”, dla których trzy punkty w tym meczu, to warunek, jaki muszą spełnić, żeby do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie. Cracovia, jeśli przegra znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji.

„Dla Ruchu jest to mecz ostatniej szansy i jestem pewny, że duch walki o utrzymanie w tym zespole jeszcze nie zginął. Chorzowianie będą walczyli o życie, dlatego nie możemy ich zlekceważyć. Różnie bywało w tym sezonie, ale wierzę, że w tych trzech ostatnich spotkaniach pokażemy się z tej naszej lepszej strony” – powiedział szkoleniowiec „Pasów” Jacek Zieliński, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

Mamy nadzieję, że piłkarze drużyn walczących o utrzymanie pokażą charakter i zaangażowanie godne walki o pozostanie w Ekstraklasie. Jeśli tak będzie, to czekają nas dzisiaj ciekawe mecze. Trzymamy kciuki za dobre widowiska!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem