Piłka nożna: Czy Jan Urban uratuje Śląsk Wrocław?

Śląsk Wrocław to klub piłkarski w Polsce, który jest swoistym fenomenem. Piękny stadion, ładne miasto, wielki potencjał i …brak zainteresowania ze strony kibiców. I to nie dlatego, że ich nie ma, ale włodarze tego klubu stworzyli tak bezbarwną drużynę, w której występuje mnóstwo wątpliwej klasy obcokrajowców, że fani postanowili się odwrócić od tego zespołu. W

Śląsk Wrocław to klub piłkarski w Polsce, który jest swoistym fenomenem. Piękny stadion, ładne miasto, wielki potencjał i …brak zainteresowania ze strony kibiców. I to nie dlatego, że ich nie ma, ale włodarze tego klubu stworzyli tak bezbarwną drużynę, w której występuje mnóstwo wątpliwej klasy obcokrajowców, że fani postanowili się odwrócić od tego zespołu.

W tabeli ligowej piłkarze z Dolnego Śląska zajmują 12. pozycję i mają zaledwie dwa punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Ruchem Chorzów. Kiedy kilka lat temu Wrocławianie wywalczyli tytuł mistrza kraju nikt się nie spodziewał, że teraz będą walczyć o utrzymanie przy pustych trybunach.

Gra Śląska jest szara, bezbarwna i bez emocji. Na ratunek drużynie ma przyjść Jan Urban, który zastąpi zwolnionego ze stanowiska pierwszego trenera Mariusza Rumaka. Kontrakt ma być podpisany jeszcze w tym tygodniu. W piątek piłkarze spotkają się w klubie i rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej.

jan-urban-lech-poznan-laczy-nas-pasja-2

Według informacji „Przeglądu Sportowego” pierwszym wyborem działaczy Śląska był Waldemar Fornalik. Ma on jednak w Chorzowie wszystko czego mu potrzeba i nie zamierza się stamtąd nigdzie ruszać. Z klubem z Wrocławia łączono także Ireneusza Mamrota i Leszka Ojrzyńskiego. Ostatecznie dogadano się z Urbanem.

Jak możemy przeczytać na portalu „tuwroclaw.com”: „Dla Śląska Wrocław taki trener może być na wagę złota. Wszystko dlatego, że Jan Urban – z racji gry, pracy i mieszkania w Hiszpanii – dobrze radzi sobie z językiem hiszpańskim i rozumie tamtejszy futbol. W Śląsku zaś jest obecnie dwóch Hiszpanów i trzech Portugalczyków, czyli łącznie aż pięciu zawodników z Półwyspu Iberyjskiego. Trener, który rozumie mentalność zawodników z tamtych okolic, na pewno przydałby się w Śląsku.”

Pierwszą decyzję nowy szkoleniowiec już podjął. Drużyna miała polecieć do Bahrajnu. Kuszono ją możliwością grania z takimi zespołami jak Łudogorec Razgrad czy Feyenoord Rotterdam.

Jan Urban stwierdził jednak, że wycieczki połączone z wysokimi porażkami w meczach kontrolnych nie są teraz niezbędne. Zamiast tego piłkarzy czeka mocny obóz kondycyjny, gdzieś zdecydowanie bliżej.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem