Piłka nożna: Czy cieszynka Messiego przejdzie do historii?

  Pamiętacie, w jaki sposób Leo Messi manifestował swoją radość po golu strzelonym przeciwko Realowi, prawda? No właśnie. Na wielu portalach w internecie krążyła właśnie ta fotografia, na której argentyński piłkarz trzyma wyciągniętą przed siebie koszulkę z nazwiskiem skierowanym w stronę publiczności zgromadzonej na Santiago Bernabeu. O ile przez jeden czy dwa dni takie widoki w ogóle nas nie dziwiły, o tyle po wczorajszym meczu Barcelony stwierdzamy, że to może nie być tylko chwilowa akcja. Motyw będzie w przyszłości wykorzystywany jeszcze wielokrotnie.

  Wczoraj, gdy Leo zdobył gola przeciwko Osasunie, kibice Barcelony… również ściągnęli koszulki i również pokazali je nazwiskiem w stronę boiska. Nie jedna, dwie czy trzy osoby. Prawie wszyscy powtórzyli to, co kilka dni wcześniej zrobił Messi. W klubowym sklepiku FC Barcelony w poniedziałek na półkach pojawiła się podobizna Messiego upamniętniająca tę słynną pozę. Momentalnie wykonał ją hiszpański producent zabawek i… już zarobił na tym mnóstwo pieniędzy. Gadżet jest najlepiej sprzedającym się artykułem w sklepie.

  Jak to powiedział Mateusz Święcicki, czyli komentator w telewizji Eleven – Messi już od tego nie ucieknie. Ten gest zostanie z nim na zawsze. To będzie element jego wizerunku. Nieuniknione, że w przyszłości Argentyńczyk coś jeszcze z tym zrobi.

  Z drugiej strony  – gol nr 500 zdobyty w jednym klubie w spotkaniu przeciwko Realowi Madryt na Santiago Bernabeu strzelony w ostatniej akcji meczu. Coś niesamowitego. My od razu zaczęliśmy szukać pamięcią wstecz i odkopywać w głowie inne, charakterystyczne cieszynki piłkarskie. Pamiętacie wszystkie?

   

  Najpierw hit – Mario Balotelli:

   

  Cristiano Ronaldo:

   

  Poniżej “cieszynka” Eto’o i Henry:

   

  Następnie “selfie” Francesco Tottiego:

   

  Poniżej najsłynniejsze salto na świecie – Miroslav Klose:

   

  A tu mistrz Wielkiej Brytanii w boksie zawodowym – Wayne Rooney:

   

  Taniec Griezmanna:

   

  Poznajecie? Spiderman, Pierre Emerick Aubameyang:

   

  Widzieliście tatuaże Zlatana Ibrahimovica?

   

  I słynny posąg Davida Beckhama:

   

  A na koniec Leo Messi i jego “cieszynka”:

  Komentarze